No introduction yet
I början av 2011 kom jag i kontakt med De Tre Principerna genom Jamie Smart, då jag deltog i Jamie's ettåriga 3 Principles Unlimited Training. I samband med denna träning har jag lärt från Jamie Smart, Keith Blevens, Cathy Casey, Sandy Krot och därefter har jag gått vidare och haft tränare som Michael Neill, Rudi & Jenny Kennard. Vidare har jag varit till USA och följt med Cathy Casey till fängelse i Santa Clara County Californien och sett hur den här förståelsen inte bara hjälper ledare att bli bättre ledare, familjer att få bättre relationer - utan hur insikterna från denna förståelse hjälper de tuffaste fängelseklienterna att stå ut med att sitta i fängelse med mer lugn i sinnet. Från dessa insikter som jag gjort under tiden jag dykt djupare i denna förståelse - kommer jag att lägga min kraft, mitt engagemang och min energi på att göra denna förståelse tillgänglig för ännu fler personer.
Grundläggande för mig är att finna en bas i min förståelse av "hur det funkar" - hur mina tankar påverkar min upplevelse av min vardag - så att jag kan upptäcka snabbare då mina tankar har dragit iväg med mig på vardagens berg- och dalbanor.
No answer yet
Sign in to post a Greeting.
Hi Elisabeth, Welcome to Life & Soul, great too see you here! Be great to chat and share along the way. Big Love Steve x