addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwchatcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgoogleimageimagesinstagramlinklocation-pinmagnifying-glassmailminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1outlookpersonplusprice-ribbonImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruseryahoo

haXe i OpenFL - Jak i czy, robić w tym gry?

HaXe i OpenFL umożliwiają wygodne tworzenie wydajnych multiplatformowych gier i aplikacji - niestety brak łatwo dostepnych materialow online i pewne błedne informacje krążace po sieci sprawiaja ze wdrożenie i zrozumienie tej technologi może byc problematyczne.

Podczas spotkania pokaże jak uniknać najpopularniejszych błedów, zaprezęntuje możliwości języka haXe, przygotuje w pełni dzialajacy projekt multiplatformowej gry oraz omówie jak ją debugować.

Prezentacja bedzie w szczególnosci dotyczyć tworzenia gier na platformy mobilne, android, iOS i Blackberry. Powinna również dać pogląd na to jak haXe użyc do tworzenia innych projektów - aplikacji na komputery stacjonarne czy stron www (backendu i frontendu).

Do tej pory w haXe powstal m.inn. Rymdkapsel ( http://rymdkapsel.com/ ) i Paper Please ( http://dukope.com/ ) - Twoja gra może byc kolejna.

Join or login to comment.

 • Mateusz B.

  Dla mnie tempo było ok natomiast poza teorią szkoda, że nie było np jakiegoś prostego projektu pokazanego krok po kroku, jeżeli to oczywiście możliwe. Coś żeby pokazać jak to wygląda tak naprawdę ;) Bo o języku było fajne wprowadzenie (i moim zdaniem dobrze, że szybko - kto chce to doczyta) ale zabrakło jakiegoś takiego mocnego akcentu, przykładu mocnych stron tego co zostało zaprezentowane :)

  October 24, 2013

  • Filip L.

   W miare prostym projektem jest gra "Cookie Clicker Ultimate" ktora pokazywalem pod koniec - kod jest na bitbuckecie (link w poscie nizej) wiec mozna przegladnac commit po commicie jak powstawala, i jak dziala.

   October 24, 2013

  • Mateusz B.

   Można, jednak wolałbym gdyby to właśnie znalazło się na prezentacji, takie kilka minut live coding'u ;)

   1 · October 24, 2013

 • Filip L.

  Link do prezentacji: https://www.dropbox.com/s/r211k7a08gpy9ci/Haxe%20i%20OpenFL.pdf i kodu na bitbuckecie: https://bitbucket.org/FilipLoster/cookie-clicker-ultimate

  @Andrzej - chcialem zostawic prezentacje aplikacji na koniec, a zaczac od najnudniejszego kiedy jeszcze wszyscy sa w miare skoncentrowani. Kod oczywiscie zdecydowanie powinienem tlumaczyc wolniej, i na wiekszej ilosci przykladow. Obiecuje poprawe :)

  1 · October 23, 2013

  • Darek Z.

   zgadzam się, tempo było zbyt szybkie. Mam nadzieję, że przy omawianiu Libgdx będzie wolniej.

   October 24, 2013

  • Robert W.

   Tempo było szybkie, ale czy zbyt. Dla mnie w sam raz bo w większości prezentacji dolatuje przez zbyt wolne tempo

   1 · October 24, 2013

 • A former member
  A former member

  bardzo fajna prezentacja, tylko wolalbym zeby dema gier byly na poczatku a przykladowy kod omawiany troche wolniej

  October 23, 2013

 • Darek Z.

  Oczywiście prosimy o udostępnienie prezentacji.

  October 23, 2013

 • Robert W.

  Excellent, give me confidence in making crossplatform games. Flash matured in his api to have new incarnation :)

  1 · October 23, 2013

Our Sponsors

People in this
Meetup are also in:

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy