Mobile Warsaw - Meetup #3

Spotkanie #3/ Meetup #3

Agenda:

18:30-18:45 POWITANIE

18:45-19:30 Andrzej Mazur - Mobilne gry HTML5

Bio: Założyciel Enclave Games i współzałożyciel Forge Studio, programista JavaScript i front-end developer z 7-letnim doświadczeniem, bloger, twórca mobilnych gier HTML5, pomysłodawca konkursu js13kGames, organizator spotkań Gamedev.js.

Opis: Za pomocą znanych front-endowych technologii HTML, CSS i JavaScript każdy może zostać twórcą gier mobilnych. Dzięki nim nie potrzeba już dedykowanego zespołu dla każdej większej platformy - grę zbudować można tylko raz i skorzystać z tego samego kodu źródłowego. Od komputerów stacjonarnych i laptopów przez telefony i tablety aż po telewizory, od iOSa i Androida po BlackBerry, Tizena i Firefox OS - do uruchomienia gry HTML5 wystarczy przeglądarka internetowa.

Czy gry HTML5 mają przyszłość? Czy warto iść tą drogą? Czy da się na tym zarobić? Jak wygląda HTML5 game development od środka? O tym wszystkim dowiecie się już niedługo.

19:30-20:15 Paweł Dudek - O TDD/BDD dla aplikacji iOS'owych

Bio: Deweloper iOS aktualnie zakotwiczony w Taptera Poland. Swoją przygodę z mobile rozpoczął w Polidei. Miłośnik czystego i testowalnego kodu.


Opis: Wraz z rozwojem platform mobilnych rośnie również skomplikowanie aplikacji mobilnych. Pociąga to za sobą konieczność pisania bardziej złożonego kodu, który wymaga utrzymania. Popularną metodą pomagającą w utrzymaniu kodu są testy. Podczas prezentacji poznamy krótką historię testowania na platformę iOS oraz dostępne dzisiaj narzędzia, jak również usłyszymy parę wskazówek jak pisać testy i co warto testować w apkach.

 

20:15-... DYSKUSJE PRZY PIWIE


 

 

 

Join or login to comment.

People in this
Meetup are also in:

Sometimes the best Meetup Group is the one you start

Get started Learn more
Katie

I'm surprised by the level of growth I've seen since becoming an organizer, it's given me more confidence in my abilities.

Katie, started NYC ICO

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy