addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwchatcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgoogleimageimagesinstagramlinklocation-pinmagnifying-glassmailminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1outlookpersonplusprice-ribbonImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruseryahoo

Testing in Agile

We are happy to announce that on the 13th of December we will organize our second meetup. This time it will be a double meetup :-) Polish Java Group is organizing their meetup in our office just after ours is finished.

Agenda:

1. "Testing in Agile" by Rafał Barut

 • testing in large organizations
 • pyramid of tests
 • examples of successful implementations of tests

2. Presentation by Sławomir Sobótka. More details here

See you all on Thursday!

Join or login to comment.

 • Rafal B.

  Bylo super! Podziękowania dla gospodarzy za organizacje i dla wszystkch za aktywne uczestnictwo i uwagi.
  BTW, wszyscy ktorzy dostrzegli wielbłąda ortograficznego w mojej prezentacji - jeśli jeszcze nie jesteście testerami, to warto się zastanowić nad przekwalifikowaniem ;) Good catch!

  December 14, 2012

 • Rafal B.

  @Maciej
  Prezentacja bedzie maksymalnie z punktu widzenia praktyka uczestniczącego w takich projektach na różnych stanowiskach - od testera do managera. Ciężar bedzie położony na strukturze testów, odpowiedzialnościach za nie (co dev, co tester), roli testerów, dobrej współpracy na lini dev-test, ewentualnych pułapkach i dobrych praktykach oraz przykład frameworku testoweg, opartego o Junit i miedzy innymi Selenium, który nam się sprawdził w praktyce. Chcę zaprosić ludzi. którzy ten framework tworzyli i rozwijają.
  Testowanie to juz na tyle rozległa działka, że i tak będzie to tylko zaznaczenie tematów do dyskusji ;)

  PS. "testing in large organizations" wynika z tego, że w takiej teraz pracuję, ale zaręczam, że większość wyzwań jest podobna/taka sama jak w mniejszych firmach, szczególnie jeśli chodzi o technikalia.

  November 26, 2012

 • A former member
  A former member

  Dla kogo to spotkanie bedzie? Bardziej dla menadzera testow, jak zorganizowac prace swoich testerow, czy dla ludzi ktorzy chca implementowac testy automatyczne? Jakiego rodzaju wyzwania bedziesz adresowal? Testowanie aplikacji real-time/Web app/rozproszonych? Czy w innym kierunku bedziesz szedl? Czy raczej bardziej organizacyjne, na zasadzie czy tester powinien tez naprawiac bugi, ile testerow zatrudnic przy ilu developerach i jakim projekcie? Czy na takie pytania znajde odpowiedz na spotkaniu lub mozliwosc dyskusji o nich?

  November 23, 2012

People in this
Meetup are also in:

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy