"Silicon Vadi" episode 4 and panel of the cast


ישראל היא מעצמת הייטק, אבל מאחורי האקזיטים והכותרות בעיתונים מסתתרים סיפורי מלחמה של אנשים עם חלומות גדולים ואומץ להמר על הכל. "סיליקון ואדי" אמנם מתרחשת בעולם ההייטק אבל היא לא סדרה על כלכלה או על טכנולוגיה: זהו סיפורם של אנשים עם רעל בעיניים, של חברוּת העומדת למבחן, של חלום שבא על חשבון הזוגיות, של פשיטות רגל, של כסף גדול ושל השינוי שהגיבורים עוברים בעקבותיו. יותר מהכל, זהו סיפור על הצלחה ועל המחיר הכבד שהיא גובה – על האומץ להמר על כל הקופה ולנצח בענק או להתרסק.

הסדרה הדוקומנטרית מלווה ארבעה סטארט-אפים שמתחילים את המסע לגיוס המימון הראשון שלהם. הרעיונות מקוריים, המוטיבציה גבוהה, אך הסיכוי לגייס כסף בתחרות האכזרית של עולם ההייטק הוא נמוך. בין המשתתפים: יוסי תאגורי (FeedMe, אפליקציית מסעדות), נעם ואלרן (Shop Rooster, אפליקציית קופונים), אפרת רומן (Cure Diva, מיזם אינטרנטי לנפגעות סרטן השד), עידו וברק (Sleeve - פלטפורמה חדשנית לסטודנטים). יוצרי הסדרה: דניאל סיון ויוסי בלוך; מפיק: רונן בן-טל. סטארט-אפ מקורי בארבעה חלקים.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-iG71NY8Luc

החברות

פידמי – אפליקציית מסעדותיוסי תאגורי, בן 34 ואב לשלוש בנות הוא מכשף – יש לו את היכולת להפנט אנשים כשהוא מדבר על הסטארטאפ שלו. ההתלהבות שלו מדבקת והכנות שלו גורמת לאנשים להתאהב בו, אבל בעולם האכזרי של הסטארטאפ לא בטוח שזה מספיק. האם יוסי יתגלה כליצן החצר או שיצליח להביא את המכה?

שופרוסטר – אפליקציית קופוניםנעם ואלרן, חברים הכי טובים מהאוניברסיטה, הם האנדרדוגים האולטימטיביים. אין להם מושג מה עושים והם לא מתביישים להודות בכך. כשהם אינם עושים פאדיחות מול המשקיעים או מסתובבים מחופשים לתרנגולים ברוטשילד, מדובר כאן בשני סטארטאפיסטים מבריקים שעוד יצליחו לעקוף את כולם בסיבוב ולצחוק כל הדרך לבנק. אבל לסטארטאפ גם צדדים אפלים וככל שהכסף גדל והלחץ מתגבר, החברות בין השניים הופכת אט אט ליריבות שנגמרת בפיצוץ הבלתי נמנע.

קיור-דיוה – מיזם לנפגעות סרטן השדאפרת רומן היא לוחמת. היא שרדה מקרה קשה של סרטן שד, אך במקום לברוח מהזיכרונות הקשים – היא הפכה אותם לסטארטאפ. לאפרת יש מיזם מהפכני שמתייחס לנשים החולות בסרטן השד קודם כל כנשים ורק אחר-כך כחולות; היא נחושה להקים אתר שיספק את כל צרכי האופנה והמראה החיצוני לנשים חולות – כדי שגם בשעות הקשות, הן יוכלו להמשיך להרגיש מאושרות, יפות ונשיות. למיזם מסוג זה קשה מאוד לגייס כסף – אף אחד לא ממהר להכנס לסטארטאפ העוסק בהשלכות הסרטן, אבל אפרת מסרבת לוותר – היא כבר עברה בחייה דברים קשים יותר.

סליב – פלטפורמה לסטודנטיםעידו וברק הם יפי הבלורית של הסטאראפ הישראלי. לשניהם יש לוק של דוגמנים, שניהםמשדרים סטייל ומקצוענות ויש להם מיזם מבריק – פלטפורמה שתשנה את כל חווית הלימוד באוניברסיטאות. הבעיה היחידה היא שעידו וברק ממש לא מסתדרים... במהרה השותפות מתפרקת בפרידה המזכירה גירושין לכל דבר. עכשיו עידו מוצא את עצמו לבד, בלי משקיע, בלי שותף ועם מינוס מטורף בבנק – מנסה להרים את החלום שלו לבד.

תקציר - פרק רביעי יוסי סגר את פידמי, אבל הוא לא חולם להרים ידיים. הוא מקים סטארטאפ חדש עם חברים, שממציאים את אחד ממשחקי האייפון המטופשים ביותר שנראו אי-פעם. המשחק מטופש כל-כך שהוא הופך לאחת האפליקציות המצליחות ביותר שיצאו מישראל.אפרת נלחמת לעמוד בדד ליין כדי להשיק את המוצר. עכשיו כל שנותר לה הוא לחשוף אותו בפני קהל היעד שלה – חברותיה הטובות ביותר, קבוצת "גמאני חליתי בסרטן השד". השאלה היחידה היא איך הן יגיבו למייזם – האם זו תהיה הצלחה מסחררת או שהרעיון למכור אופנה לנשים חולות לא יתקבל בברכה. עידו עושה את דרכו לבלומברג, המשקיע שעליו מוטל גורל החברה. הוא טס לסן פרנסיסקו חמוש בשתי אוניברסיטאות מובילות שהתלהבו מהמיזם, בתוכנית עסקית מבריקה ובמינוס נוראי בבנק.עכשיו הכל תלוי בבלומברג – או שהוא ישים את הכסף, או שהחברה תלך לעזאזל.היחסים בין נעם לאלרן מגיעים לשיא חדש של מתיחות. לארך חודשים שבהן החברות התדרדרה לשנאה הדדית ולריבים בלתי פוסקים, נעם עושה מהלך; הוא מודיע לאלרן שהוא מפוטר ממשרת של המנכ"ל. אלרן נעמד על רגליו האחרויות, אבל נעם מציב לו אולטימטום – בחברה הזאת רק אחד מהם הולך להישאר!

Join or login to comment.

 • amiran

  +1

  March 19, 2013

 • Dr. Barak A.

  one of the "heroes" in silicon vadi

  March 19, 2013

 • Miriam B.

  Great to be there tomorrow! will be glad to meet all

  March 19, 2013

 • Eliahu G.

  Ask a question, share something, or leave a comment...

  March 18, 2013

 • Eliahu G.

  בגלל Meetup זה מלא אותך לפני RSVP הוגש, לא ניתן לאשר השתתפות. IS THERE A WAITING LIST? IF SO, WHERE DOES THE OPTION APPEAR ON THE PAGE? IF SO, PLEASE ADD ME + 1 GUEST!!! PLEASE CONFIRM to [masked] IF SEATS OPEN UP

  March 18, 2013

 • motti c.

  מצפה

  March 18, 2013

 • Yana S.

  +1

  March 18, 2013

 • Gil L.

  Unfortunately...

  March 18, 2013

People in this
Meetup are also in:

Create your own Meetup Group

Get started Learn more
Katie

I'm surpris ed by the level of growth I've seen since becoming an organizer, it's given me more confidence in my abilities.

Katie, started NYC ICO

Start your Meetup today

Act now and get 50% off.
Until February 1.

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy