addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupshelp-with-circleimageimagesinstagramFill 1linklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1ShapeoutlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruserwarningyahoo

II Seminarium Big Data na Politechnice Warszawskiej

Zapraszamy na II Seminarium Big Data, które odbędzie się na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej! 

Będzie to jednocześnie pierwsze spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Cassandra - okazja do wymiany doświadczeń, zadania pytań ekspertom, a także do wysłuchania trzech wystąpień związanych z zarządzaniem dużymi zasobami danych.

Przemek Więch, inżynier oprogramowania z Google opowie, w jaki sposób Google przetwarza duże ilości danych, Paweł Kapłański, dyrektor ds. technologii w firmie Cognitum zaprezentuje sterowniki dla Cassandry, natomiast Piotr Kołaczkowski z DataStax przedstawi możliwości integracji Cassandra z systemem Hadoop. 

Po wystąpieniach odbędzie się dyskusja.


Jak Google przetwarza duże ilości danych
Przemysław Więch, Google

Google posiada wiele systemów do przechowywania i przetwarzania dużych ilości danych. Od narzędzi odpowiadających na pytania w ułamek sekundy, poprzez systemy pozwalające zobaczyć wyniki w krótkim czasie od pojawienia się nowych danych, do rozwiązań pozwalających odpowiadać na bardzo złożone pytania. Prezentacja przedstawi przekrój problemów i rozwiązań w tej dziedzinie.

Przemek Więch jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, gdzie w 2011 roku obronił doktorat na temat rozproszonego wnioskowania w sieci Semantic Web. Doświadczony programista Scala, Java i C++, głównie systemów backendowych. Obecnie pracuje w Google.


Sterowniki .NET i C++ dla Apache Cassandra
Paweł Kapłański, Cognitum

W prezentacji zostaną przedstawione:

• Jak działają stare sterowniki oparte o Thrift i jak ich używać

• Dlaczego asynchroniczne zachowanie jest ważne

• Binarny protokół klient-serwer w Cassandrze

• Wewnętrzne szczegóły działania nowych sterowników

Paweł Kapłański jest dyrektorem ds. technologii w firmie Cognitum. Wcześniej, jako architekt wiodący w firmie Samsung, był odpowiedzialny za architekturę platformy programistycznej wdrażanej przemysłowo w nowoczesnych dekoderach telewizji cyfrowej. Doktor informatyki na Politechnice Gdańskiej. Tytuł magistra inżynieria otrzymał na Politechnice Wrocławskiej.


Integracja Apache Cassandra i Hadoop we wspólnym klastrze
Piotr Kołaczkowski, DataStax

Apache Cassandra jest systemem baz danych zoptymalizowanym pod kątem masowej obsługi prostych zadań z systemów transakcyjnych, w czasie rzeczywistym. Apache Hadoop z kolei potrafi realizować bardzo złożone procesy przetwarzania ogromnych ilości danych w trybie wsadowym. Prezentacja przedstawi, jak połączyć te systemy w jednym klastrze, aby realizować obydwa rodzaje zadań równocześnie.

Piotr Kołaczkowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, gdzie w 2011 roku obronił doktorat dotyczący automatycznego strojenia systemów baz danych. Obecnie pracuje jako programista w DataStax, gdzie rozwija platformę DataStax Enterprise zbudowaną w oparciu o Apache Cassandra. 

Join or login to comment.

 • A former member
  A former member

  Będziecie załączać gdzieś prezentacje?

  December 6, 2013

 • A former member
  A former member

  Czy planują Państwo transmisję online z seminarium?

  December 2, 2013

  • Piotr K.

   Niestety transmisji online nie udało nam się tym razem zorganizować. Natomiast docelowo na następnych spotkaniach, mamy nadzieję, że taka transmisja będzie.

   December 6, 2013

Our Sponsors

 • DataStax

  Supporting the group with food, beverage, SWAG, venues and speakers.

 • Planet Cassandra

  Food, Beverage, SWAG, Speakers, Content

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy