DPC Java Bár Message Board › Budapest Java Bár és a JUM kapcsolata

Budapest Java Bár és a JUM kapcsolata

Csaba T.
user 40621912
Fresno, CA
Post #: 9
Helló Budapest Java Bár!

Létezik jó pár éve a JUM, ami úgyszintén rendszeres meetingeket szervez:
http://wiki.javaforum.hu/­
Először azt hittem, hogy a Budapest Java Bár a JUM Meetup-os megjelenési felülete, de kiderült, hogy nem. Arra vagyok kíváncsi, hogy terveztek-e együttműködést a JUM-al?
Szeretném felkarolni a JUG-okat. Az Oracle berkein belül a Java UG és az egyéb User Group-ok (OUG, ami alá az IOUC is tartozik más stratégiát követnek).

Üdv!
Tóth Csaba
Nashville Java User Group alapító/vezető
Géza S.
sngeza
Group Organizer
Budapest, HU
Post #: 1
Szia Csaba!

A JUM-ot mi is nagyon szerettük, jártunk is, egy akkori kollégánk (Marci) benne is volt ott a kemény magban.

Aztán a JUM kicsit eltűnni látszott, ekkoriban találtam ki, hogy csináljunk egyet úgy, hogy a cégünk ezt komolyan támogatja, tehát munkaidőt, helyet, kávét, mindenféle ráfordítást vállal, ebben más, mint az önszerveződő JUM.

Most a JUM újraéledni látszik, aminek nagyon örülünk, szerintem minél több meetup, annál jobb. Együttműködés is jöhet, egyelőre konkrét terv nincs.

Más: OUG és JUG téma. A DPC tagja a HOUG egyesületnek, és mint ilyen, megalakítottuk tavasszal a Java Szakosztályt HOUG.j néven. Külön, kifejezett Magyar JUG nincs, illetve több is van/volt az idők folyamán, de igazán nagy lendületet nem kaptak.

A tervem, hogy lesznek két havonta az ingyenes javabar estek mindenki számára, és rendezünk kb. fél évente nagyobb dolgokat közösen a HOUG-gal, tagoknak.

Géza