addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupshelp-with-circleimageimagesinstagramFill 1linklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1ShapeoutlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruserwarningyahoo

DataKRK (formerly Cracow Hadoop User Group) Message Board › DataKRK to nowy CHUG

DataKRK to nowy CHUG

Przemek M.
user 61448142
Kraków, PL
HBase, Lily, Pig, Hive... przez ostatnie miesiące mieliśmy kilka naprawdę udanych spotkań! Idąc za ciosem, postanowiliśmy rozszerzyć formułe CHUGU i otworzyć ją na więcej zagadnień!

DataKRK to nowy CHUG. Ten sam sympatyczny słonik, jednak teraz potrafi latać i zionie ogniem (zimnym!).

Trzy rzeczy które wiemy już o DataKRK:


  • Otwieramy się na problemy spoza świata Hadoopa - będziemy również zajmować się eksploracja danych i wizualizacją informacji (wbrew pogłoskom, pomijamy na razie szydełkowanie, choć nie jest wykloczone że będziemy rozważać jaką prędkość osiąga nieobciążona jaskółka).
  • Na przemian z wykładami organizujemy sesje wspólnego hackowania. Znasz HackKRK?Znakomicie! To coś podobnego, tylko z danymi, więc efekty rzeczywiście mogą uczynić świat lepszym miejscem.
  • Zamiast Fritz-Koli zapewniamy pizzę, piwo i różne soft-drinki. Krótko mowiąc, DataKRK to wersja 0.24 (niektórzy twierdzą że nawet 0.25) CHUG-a.

Jak zwykle, najlepsze zostawiamy na koniec.... Najbliższe spotkanie już za niecałe dwa tygodnie! Gościć będziemy Adama Kawę (kilka miesięcy w znakomity sposób przedstawiał nam Piga) oraz Wouter de Bie. Opowiedzą nam o tym jak Spotify stał się firmą opartą na danych (oczywiście wykorzystując pod spodem technologię Hadoop).

Hmm... Historie z pierwszej ręki o tym jak radzi sobie z Big Data jeden z najgorętszych startupów?! Tego nie można przegapić! Rejestracja już czynna: http://www.meetup.com...­

Do zobaczenia!
Team DataKRK
Powered by mvnForum

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy