addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupshelp-with-circleimageimagesinstagramFill 1linklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1ShapeoutlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruserwarningyahoo

Enterprise Search to oprogramowanie służące do wyszukiwania informacji w ramach organizacji. Przede wszystkim, udoskonala przepływ wiadomości, zapewnia ich odpowiednią jakość, jest intuicyjne, wydajne i spełnia specyficzne wymagania użytkownika. Oprogramowanie tego typu poprawia efektywność pracy, poszerza zakres dostępu do wiedzy oraz znacznie usprawniają współpracę w wielkich, dużych i małych organizacjach.

Enterprise Search to złożone zagadnienie. Jego podstawowe zadania, to z jednej strony pobieranie danych z różnorodnych repozytoriów, ich analiza i indeksowanie. Z drugiej strony, to przetwarzanie zapytań i dopasowywanie wyników wyszukiwań. Z tematem wiąże się wiele innych obszarów, takich jak przetwarzanie języka naturalnego, zarządzanie informacją, data mining, czy machine learning. Liczba przeszukiwanych dokumentów często jest bardzo duża, dlatego istotne są również zagadnienia związane z rozproszonym przetwarzaniem danych, skalowaniem systemów itp.

Wszystkie te kwestie i wiele innych są przedmiotem spotkań naszej grupy. Celem ESWM jest zrzeszanie sympatyków technologii wyszukiwania, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem nabywanym w czasie realizowanych projektów. Prezentacje dotyczą zarówno szczegółów technicznych oprogramowania, które wykorzystujemy w swojej pracy, jak i przedstawiają ogólne spojrzenie na systemy tego typu. Technologie, o których rozmawiamy, to przede wszystkim otwarte oprogramowanie fundacji Apache, takie jak Lucene/Solr, ale też ElasticSearch. Będziemy również mówić o komercyjnych produktach, jak na przykład Microsoft Sharepoint. Mimo wszystko, nie ograniczamy się do wymienionych technologii, jesteśmy otwarci i ciekawi również innych projektów.

Sponsorem naszych spotkań jest firma Findwise, będąca wiodącym ekspertem w zakresie rozwiązań opartych na wyszukiwaniu. Jej rozwiązania, niezależnie od platformy technologicznej, obejmują projekty intranetowe, webowe, e-commerce. Do tej pory współpracowała z ponad 200 klientami z całego świata, realizując z powodzeniem przeszło 800 projektów. Aktualnie zatrudnia około 100 pracowników w biurach w Szwecji, Norwegii, Danii, Polsce i Australii.

Join us and be the first to know when new Meetups are scheduled
Log in with Facebook to find out
By creating a Meetup account, you agree to the Terms of Service

Recent Meetups

What's new

 

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy