NTNU Gløshaugen, Auditorium EL5 (map)
Vi har gleden av å invitere til faggruppemøte med selveste Kent Beck, mannen bak blant annet XP og TDD! Møtet er et fellesarrangement i regi av NNUG, Trondheim XP & Agile Meetup, JavaBin, Abakus og Capgemini.
18:00 - 19:00 Responsive Design
Software design should respond to the changing needs of the system and the growing understanding of the developers. Responsive Design is a discipline of software design that achieves efficiency by working in safe steps. In particular, I will present four strategies for changing the design of a system.
19:00 – 20:00 Craftsmanship på norsk
Ved Tore Vestues (BEKK) og Gøran Hansen (CapGemini)
Software craftsmanship har blitt et populært tema. Det har fått sin egen bevegelse, og har blant annet blitt båret fram av personer som Robert "Uncle Bob" Martin. Vi ønsker å se på hva Software Craftsmanship egentlig betyr, og hvordan vi kan tilpasse dette til norske forhold. Tore Vestues (BEKK) og Gøran Hansen (CapGemini) bruker en liten time på å introdusere begrepet Craftsmanship. Påstanden er at Software craftsmanship er et paradigmeskifte i softwarebransjen både for oss som individuelle utviklere, for prosjektstyring og til og med for hvordan man styrer firmaer.
Det er viktig at vi får vite hvor mange som kommer, så påmelding må skje innen onsdag 24. mars klokken 15:00!
Bilder fra møtet finnes på http://www.flickr.com/photos/follesoe/sets/72157623568713...![]()
![]()
Log in to Meetup with your Facebook account.
Knallbra møte! Artig å se et så stort navn i Trondheim. Tore og Gørans innlegg om Software Craftsmanship var tankevekkende. Vi får nok se mere om dette temaet framover!