Skip to content

ŚGMS#24: Node.js + .NET Core oraz CI / CD

Photo of
Hosted By
Tomasz K. and 2 others

Details

Kwiecień plecień poprzeplatał trochę .NET trochę Node.JS
A na okrasę jak CICD jak letni deszcz.
Przybywajcie będzie super!

1️⃣ Michał Michalczuk
✶Temat: Node.js w ekosystemie .NET Core: Jak to połączyć i kiedy może się to przydać?
✷Opis:
Choć .NET, a zwłaszcza .NET Core to wygodne środowisko w którym można stworzyć dowolny system, warto dobrać język i narzędzia do problemu. Opowiem w jakich scenariuszach i dlaczego łączyłem te technologie oraz ogólnie kiedy warto rozważyć włączenie JavaScript i Node.js do tworzenia komponentów w naszych aplikacjach .NET.
✸O mnie:
Full-stack Software Developer, trener IT w infoShare Academy, gdy jest potrzeba scrum master i team leader, okazjonalnie prelegent. Fan i promotor TypeScript. Na froncie najczęściej pracuje z Angular’em, ale dzielnie eksploruje inne frameworki. Na tyłach preferuje C# i ASP.NET lub Node.js, ale pracował w różnych językach i technologiach - od Pythona i Django, przez WPF i Silverlight, Visual Basic czy PHP. Uwielbia dzielić się wiedzą, szerzyć dobre praktyki oraz rozwiązywać problemy.
www: michalczukm.xyz

2️⃣ Jerzy Wickowski
✶Temat: CI / CD – Co to? Po co? Jak?
✷Opis:
Podczas prezentacji opiszę czym jest Continous Integration/Delivery/Deployment. Przedstawię jakie są różnice między nimi, co możemy zyskać, a co musimy poświęcić w imię automatyzacji.
✸O mnie:
Od dziesięciu lat tworzę oprogramowanie w różnych językach i technologiach, a od ponad dwóch bloguję. Nie cierpię marnować czasu, swojego i innych. W związku, z czym jestem wielkim fanem czystego kodu i automatyzacji.
Strefa Centralna
Plac Sejmu Śląskiego 2 · Katowice
Google map of the user's next upcoming event's location