ŚGMS#25: Narzędzia do pracy zespołu Agile - w praktyce & Wiele odsłon CQRSa

This is a past event

33 people went

Location image of event venue

Details

1️⃣ Paweł Piwowarczyk
✶Temat: Narzędzia do pracy zespołu Agile - w praktyce
✷Opis:
Każdy chce być Zwinny? Zaczynającswoją przygodę w tym świecie i myśląc o praktykach jakie chcemy wykorzystywać pojawia się natychmiast problem jakie narzędzia do tego użyć. Oczywistymi wydają się board Kanbanowy i Scrumowy, ale to tylko mały wycinek narzędzi, które w codziennej pracy wspierają metodyki zwinne. Wychodząc od wartości, zasad przez praktyki i zachowanie balansu w zbieranych danych subiektywne review narzędzi wykorzystywanych w Billennium.

✸O mnie:
Duchem programista, a obecnie lider zespołu i adept sztuk zwinnych. Od ponad pół roku skupiony na przeprowadzeniu zwinnej transformacji w Dziale Produktów firmy Billennium.

W karierze miałem okazje pracować jako magazynier, kasjer, Web Developer, Developer PHP+MySQL, Support Specialist, Developer .NET, Architekt i "Menago". Obecnie skupiam się na zorganizowaniu takiego środowiska pracy w jakim sam chciałbym pracować jako developer. Kultura oparta na rozwoju, wymianie wiedzy, jakości oraz szeroko pojętej poprawie wrzuca mnie na obszary, o których isteniu nie miałem pojęcia i nie sądziłem, że mogą tak bardzo wpływać na pracę wytwórczą.
Prywatnie ojciec trójki dzieci, amator piłki nożnej, snowboardzista, muzyk i Pan Złota Rączka

2️⃣ Krzysztof Owsiany
✶Temat: Wiele odsłon CQRSa
✷Opis:
Szybkie omówienie czym jest CQS/CQRS. Przestawienie ścieżki rozwoju prostej klasy od bad practice do CQRS. Wgląd w działanie CQRSa, przedstawienie najpopularniejszych bibliotek w różnych językach. Przykład własnej implementacji CQRS dla języka C#.
✸O mnie:
Jako dzieciak zakochałem się w programowaniu, a było to już ponad ćwierć wieku temu. Od tego czasu miałem wiele różnych związków językowo-technologicznych. Obecnie najmocniej rozwijam się w obszarach .NET. Ciągle się rozwijam i uwielbiam poznawać nowe technologie. Jednak ostatni bardzie ukierunkowuję swoją uwagę na DDD, EventStorming, Clean Code, TDD, Programowanie Reaktywne. Od ponad roku występuję na różnych Polskich konferencjach meetup-ach, dzieląc się swoją wiedzą z innymi. Wiele wyjazdów na konferencję wyzwoliło we mnie chęć nagrywania podcastu After.conf. Nieco wcześniej powstał mój blog MrDev.pl. Przeprowadziłem też w 2018 roku dwukrotnie devWarsztaty, co było bardzo pouczającym doświadczeniem.
Po godzinkach zawsze coś knuję:
• Blog: http://mrdev.pl ,
• Podcast: http://mrdev.pl/after-conf ,
• Wystąpienia: http://mrdev.pl/prelekcje ,
• Własne projekty: http://mrdev.pl/thenv .
Twitter: https://twitter.com/k_owsiany