12min Ignite Talks Istanbul - Exciting Talks & Networking #4

Are you going?

37 spots left

Share:

BAU Galata

Kemeraltı Cad. No : 24, 34425 · Istanbul

How to find us

Adres tarifi: https://goo.gl/6aWkhm

Location image of event venue

Details

2014’ten beri 7 ülkede ve 33 şehirde gerçekleşen 12min.me buluşmaları İstanbul’da!

Her ay gerçekleşen 12min buluşmalarının dördüncüsü
21 Şubat Perşembe günü Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi mekan desteği ile BAU Galata yerleşkesinde gerçekleşiyor. Buluşmalarımıza yeni iş yapma modelleri, tasarım, girişimcilik, dijital dönüşüm, inovasyon, sosyal fayda olan yaratıcı gelecek çözümleri üzerine çalışan, kafa yoran ve ilham almak isteyen herkes davetli.
-------------------------------
Özgür KURTULUŞ
Kurucu / Kamra Interactive
"Startup Coop: Platform Kooperatifçiliği Girişim Modeli"

Klasik iş dünyasının bir türlü çözülemeyen açmazlarını düşünürsek, daha adil, daha demokratik, topluma duyarlı, paylaşımcı ve en önemlisi rekabet yerine dayanışma odaklı bir işletme modeli olabilir mi ? Mükemmel işletme modelini nerede aramalıyız, bu hayale ulaşmak mümkün mü?
www.platformkoop.org
--------------------------------
Didem DOĞAN
Kurucu / Opus Travel
"Dünyayı ve kendini anlamanın bir yolu olarak yolculuk ve gezi yazarlığı"

Önce rehber kitaplar vardı, sonra kişisel gezi blogları, sonra sosyal medya. Ve gittikçe artan bir şekilde tekrar tekrar üretilen fotoğraf ve fotoğraf altı yazılarıyla bir yer hakkındaki algımız, çağımızın hız kültürüne uygun bir biçimde geçici ve uçucu bir hal alıyor. Yolculuk daha derinlemesine bir deneyim haline gelebilir mi? Hikaye anlatıcılığı seyahat etmenin bir devamı mıdır? Ne de olsa seyahat etmek bir gizemi çözmeye çalışmaktır aynı zamanda; kendimizle ilgili gizem de dahil olmak üzere.
www.opus.travel
--------------------------------
Göknur GÜNDOĞAN, PhD
Bağ Ürünleri Uzmanı, Yazar
"İki Kültür"

Teknoloji toplumu olmak için tarım toplumundan ne ölçüde vazgeçmek gerekir veya gerçekten vazgeçilmeli mi? Kitlesel üretim kültürü ve küçük ölçekli üretim kültürü birbirinin zıttı olarak algılanmalı mı? Edebi/beşeri kültür ve pozitif bilimler birbirinden ne denli uzağa düştüler ve bu günümüzün ve geleceğin mesleklerini ne yönde etkiliyor? Charles Percy Snow’dan esinlenerek “iki kültür” başlığını verdiği konuşmasında Göknur Gündoğan, kültürel ayrımlardan beslenip, ürettiği işlerin temelinde ve yine “Pantagruel Design” markası özelinde tasarladıkları ürünlerin, altında yatan “kültür” yapısını paylaşacak.
Uzmanlık alanını oluşturan “Kültür”den bahsederken sembolü ise insanoğlu ve kızının neredeyse milattan önce 8000’li yıllardan beri en önemli kültür kalemlerinden birini oluşturan ASMA olacak.
www.goknurgundogan.com INSTAGRAM: pantagruel.design,
-----------------------------------

12min.me nedir?

Artık uzun toplantılarla dolu mesai saatlerinin ardından saatlerce sunum dinlemek istemiyoruz. Yeni ve ilginç şeyleri ilk ağızdan duymak, bunu da rahat bir ortamda yapmak istiyoruz. 12min.me, bunları yapabilmek için genç profesyonelleri ve uzmanları bir araya getiriyor, herkes deneyimlerini hiyerarşiler, ast üst, ünvan kategorisi olmadan paylaşabiliyor.

12min.me girişimi, 2017 senesinde "WeWork Creator" ödülünü kazanmıştır.

Kısaca, eski ve yeni ekonomi arasında sıkışmış, günümüz dünyasının açmazlarını ve iyi örneklerini, şaşırtıcı girişimcilerin, hikayelerinin yer aldığı, çoğunlukla her ayın ikinci perşembesi yapılan bağımsız buluşmalar serisi. 3 harika konuşmacı, 3 aşamada katılımcılarla zaman geçiriyor:

- 12 dakika | sunum/konuşma/paylaşım
- 12 dakika | soru/cevap
- 12 dakika | ağ kurma/sosyalleşme/networking

Her ayın ikinci perşembesi gerçekleşen toplantılarda 12 dakikalık sunumların ardından konuşmacılara 12 dakika boyunca soru soracak, networking için mola verecek ve 12 dakika boyunca günlük dertlerden, konuşmalardan, ne istersek ondan bahsedeceğiz.
Yeter ki bize yeni bir bakış açısı, bir vizyon, bir başlangıç noktası versin.

www.12min.me
www.meetup.com/12minIST/
www.instagram.com/12min_me_istanbul
www.facebook.com/12minme
www.youtube.com/user/12minme
www.twitter.com/12min_me (#12minme #12ministanbul)
www.soundcloud.com/12minme