• "Tune Angular based Applications Performance"

  Biuro Sii Wrocław, Sky Tower 25. pietro

  Angular jest jednym z najpopularniejszych frameworków w obszarze Front-Endowym. Samo użycie Angualra nie gwarantuje jednak najlepszej jakości kodu, architektury, czy wydajności. Często zdarza się, że aplikacje oparte o ten framework zaczynają zwalniać, gdy stopniowo rozrastają się o kolejne linie kodu. Co powoduje niepożądane działania? Jak przeciwdziałać efektom ubocznym oraz jakie są najlepsze praktyki optymalizacji wydajności? Dowiecie się już we wtorek[masked] na 25 piętrze Sky Tower. PRELEGENT: Jarosław Żołnowski Entuzjasta technologii, narzędzi i frameworków związanych z obszarem Front-End. Posiada ponad 12 letnie doświadczenie. Na co dzień pełni rolę głównego architekta rozwiązań w obszarze Front-End. Uwielbia dzielić się wiedzą na konferencjach oraz warsztatach. Pasjonat 'czystego' oraz wydajnego kodu. Jest zwolennikiem zasady "zrób mniej a dobrze, niż wszystko ale 'byle jak'".

 • Rust: borrow checker odtajniony

  Biuro Sii Wrocław, Sky Tower 25. pietro

  Rust jako nowoczesny język programowania systemowego gwarantujący bezpieczeństwo pisanych w nim aplikacji, odkąd pojawił się na rynku odstrasza wysokim progiem wejścia. Wszystko to za sprawą wprowadzonej w nim idei "borrow checkera". Prezentacja ma na celu pokazanie, że borrow checker wcale nie jest taki trudny. Prelegent wyjaśni jakie przynosi korzyści i jakie są podstawy jego funkcjonowania. Przekonasz się, że być może warto choć przez jakiś czas z nim popracować, żeby nabyć pewną nie spotykaną w innych technologiach perspektywę. Prelegent: Bartłomiej Kuras Od 7 lat pracuje jako programista systemowy, przez większość czasu jako programista C++, od ponad pół roku w Ruscie. Aktywny członek grupy Rust Wrocław, współorganizator Rust Meetup Wrocław. Jako programista zawsze stara się poznawać jak najwięcej technologii dających zróżnicowane punkty widzenia na rozwiązywanie problemów.

 • Tricentis Tosca – każdy może zostać testerem automatycznym.

  Biuro Sii Wrocław, Sky Tower 25. pietro

  Jak można automatyzować testy nie posiadając umiejętności programistycznych? Jak można zaoszczędzić czas maintenance’u automatycznych przypadków testowych w często zmieniającym się środowisku? Jak przyjemnie i efektywnie budować skrypty automatyczne niczym z klocków Lego? Jak wprowadzić biznes w arkana nowoczesnego podejścia do automatyzacji? Odpowiedzi na powyższe pytania poznacie na spotkaniu poświęconym narzędziu Tricentis Tosca. Jest ono przyszłościowym rozwiązaniem dla wprowadzenia i przyspieszenia automatyzacji w projektach informatycznych. Dowiecie się też jak z podejściem Model Based Testing i Risk Based Approach można sprawnie automatyzować bez kodowania. PRELEGENTKA: Joanna Dzięcioł Pasjonatka zapewnienia jakości w życiu zawodowym jak i w prywatnym. Orędowniczka usability, exploratory testing & gamification. Entuzjastka branży gier oraz trophy hunter z zamiłowania. Solution Architekt w SII oraz propagatorka Tricentis Tosca.

 • LoRa i LoRaWAN w IoT

  Biuro Sii Wrocław, Sky Tower 25. pietro

  Kolejne spotkanie 25th Level Code odbędzie się w ramach GeekWeekWro (http://geekweekwro.pl/#home) TEMAT: LoRa i LoRaWAN w IoT W ostatnich latach obserwujemy prawdziwy „bum” na IoT. Nie jest to już tylko możliwość zdalnego wyłączenia lampki w mieszkaniu. Technologię wprowadza się do znacznie większych struktur jak miasta czy fabryki. Smart city i przemysł 4.0 to już nie tylko teoria. Ważnym aspektem przy tworzeniu IoT dla takich środowisk jest dobór medium komunikacyjnego M2M. Jedną z możliwości jest technologia LoRa. Podczas prezentacji poznasz zasady działania LoRa, topologię opartą o LoRaWan, jej wady oraz zalety. Przedstawione zostaną również realne przykłady z życia. Będzie też mały pokaz na żywo. PRELEGENT: Szymon Markiewicz Zawodowo inżynier do spraw oprogramowaniaw Sii. Absolwent elektrotechniki w Gliwicach. Twórca bloga inżynier Domu (http://www.inzynierdomu.pl/ ). Prowadzi szkolenia z zakresu Arduino, Raspberry, IOT, a także większe eventy, jak Arduino Day. Lubi przelewać wiedzę i doświadczenie na najbliższe otoczenie – najczęściej domy i mieszkania. Zajmuję się elektroniką, programowaniem (C++, C#, Python), majsterkowaniem, drukiem 3D, IOT, ogródkiem i masą innych rzeczy.

  3
 • SQL over Hadoop: Designing, Developing and Supporting /Case Study/

  Biuro Sii Wrocław, Sky Tower 25. pietro

  Presentation will be held in English If you are wondering about Big Data solutions and you would like to know: Why should I move to an SQL-over-Hadoop implementation? What are the issues behind designing a SQL-over-Hadoop solution? How to prepare an strategy to transition from a RDBMS oriented solution to a SQL-over-Hadoop one? Join our next meetup - 25th Level Code! RDBMS is traditionally use to deliver business information tailored to each specific departmental needs. Increasing customer demands on personalization, new requirements for high-processing statistical models, the need for monitoring social networks for identifying business opportunities and even for implementing quality controls on production lines are switching the needs of the companies towards Big Data and its implementations. SQL over Hadoop claims to offer a smoother transition. Speaker: Jose Fabio Ribeiro Bezerra Has more than 15 years in the business intelligence and data science segment on media and financial industries worldwide. Currently acting as Hadoop Architect for Volvo Group IT, he has shared his experience with several conferences, being the last held on San Francisco, California at Think 2019, one of the biggest conferences on Big Data worldwide. He also is learning Polish, struggling to get a great landscape photography and his favorite reading is “A Brief Story of Nearly Everything” from Bill Bryson.

  1
 • Data Driven Testing - o danych w służbie jakości

  Biuro Sii Wrocław, Sky Tower 25. pietro

  Żyjemy w czasach, gdy dane są coraz bardziej pożądanym towarem i przykładamy do nich coraz większą wagę. Jak sprawnie wykorzystać je w testach? Czym jest testowanie sterowane danymi? Jak zaprojektować oparty o nie framework? Skąd wziąć (użyteczne) dane? Jak przy pomocy DDT i REST API możesz stworzyć "dynamiczne" testy UI? Na te i inne pytania odpowiemy sobie w trakcie spotkania. Prelegentka: Aleksandra Lenik Porzuciwszy drogę programisty, w zapewnianiu jakości odnalazła powołanie. Posiada doświadczenie w różnorodnych projektach, obecnie testuje aplikacje oparte na platformie IoT. Najchętniej zautomatyzowała by wszystko.

 • CMake w projektach C++

  Biuro Sii Wrocław, Sky Tower 25. pietro

  CMake jest szeroko stosowanym narzędziem w projektach C++. Jego dobra znajomość może znacznie zwiększyć efektywność pracy. Wiedza na temat poprawnego i efektywnego użycia tego meta build systemu nie jest powszechna nawet wśród znakomitych programistów. Czy dbanie o build system może uprościć kod i ułatwić jego testowanie? Czym jest Modern CMake? Celem prezentacji jest zwrócenie uwagi na ciekawe i ułatwiające codzienną pracę funkcjonalności CMake'a. Wiele z nich jest gotowych do użycia, nawet w konserwatywnych technologicznie projektach. Prelegent: Michał Rogoziński. Programista C++. Miłośnik technik pisania dobrego kodu, narzędzi programistycznych i usprawniania pracy. Pasjonat technologii i rozwoju.

 • DB QA, czyli jak testować bazy danych

  Biuro Sii Wrocław, Sky Tower 25. pietro

  Kiedy tester powinien żądać wersjonowania danych, a kiedy tylko zaproponować? Jak zapewniać jakość danych, kiedy dane źródłowe nie są wysokiej jakości? (A nie będą...) Jak dobierać typy danych- i czemu nie zawsze najmniejsza możliwa baza to najlepsza baza? Gdzie spotyka się black i white box testing? Na naszym meetupie porozmawiamy o 10 rzeczach, o których tester powinien pamiętać przy projektowaniu i testowaniu baz danych- skupimy się głównie na bazach relacyjnych. Prelegentka: Dobrochna Żuk- w godzinach pracy: QA z doświadczeniem w projektach bazodanowych dla różnych firm, w chwili obecnej pracująca przy tworzeniu datalake dla międzynarodowej firmy biotechnologicznej. Po godzinach- gracz komputerowy, weekendowy taternik i dumna posiadaczka kolekcji komiksów.

 • Chińska etyka pracy w kontekście Proptech.

  Biuro Sii Wrocław

  Dlaczego współpraca z Chińczykami musi być tak trudna i toporna? Skąd wynika i na czym polega ich specyficzna mentalność oraz jak się ona ma do etyki pracy Zachodu? Na naszym meetupie podyskutujemy o konfrontacji dwóch szkół moralności w kontekście Proptech – najszybciej rozwijającej się gałęzi Internetu Rzeczy. Po tym spotkaniu z pewnością będziesz lepiej komunikować i współpracować ze wschodnimi kolegami po fachu. Prelegent: Marcin Sikorski- pasjonat kultury chińskiej oraz Internetu Rzeczy, firm 4.0 oraz systemów embedded. Członek Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy Ministerstwa Cyfryzacji. Od 5 lat pracuje jako tester IoT obecnie pełniąc rolę Starszego Inżyniera Testów. Występował m.in. na konferencjach TestFest, Quality3D, Requst oraz seeTest. Felietonista znany z serii „Od zera do IoT” publikowanej we współpracy z SJSI oraz artykułów dotyczących IoT w pismach - Professional Tester Magazine, Tea-Time with Tester, portalach - Software Testing Help, Ministry of Testing jak i wielu innych blogach oraz pismach branżowych Posiadacz certyfikatów: Certyfikowany Tester Poziomu Podstawowego ISTQB, Analityk Testów - Certyfikowany Tester Poziomu Zaawansowanego ISTQB, HSK II - Chinese Proficiency. Na co dzień prowadzi blog: test-engineer.pl

 • AWS - jak postawić wysokowydajny i skalowalny serwis ?

  Biuro Sii Wrocław, Sky Tower 25. pietro

  Mnogość rozwiązań chmurowych potrafi przyprawić o ból głowy. Z prezentacji dowiesz w jaki sposób i z wykorzystaniem których komponentów AWS-a buduje się wysoko dostępne, skalowalne serwisy. Prezentacja poparta wieloletnim doświadczeniem zdobytym podczas wdrażania i projektowania platform opartych na chmurze AWS. Prelegent: Szymon Święcki- posiada 13-letnie doświadczenie w pracy z wysokodostępnymi platformami. Od 8 lat wdraża szeroko pojętą automatyzację (np. Chef, Ansible). Z AWS-em związany od 4 lat. Wiedza poparta wielokrotnymi audytami PCI-DSS, oraz certyfikatami AWS na poziomie professional. Obecnie pracuje jako Cloud Architekt + DevOps Engineer w SecurionPay.

  4