addressalign-toparrow-leftarrow-rightbackbellblockcalendarcameraccwcheckchevron-downchevron-leftchevron-rightchevron-small-downchevron-small-leftchevron-small-rightchevron-small-upchevron-upcircle-with-checkcircle-with-crosscircle-with-pluscrossdots-three-verticaleditemptyheartexporteye-with-lineeyefacebookfolderfullheartglobegmailgooglegroupsimageimagesinstagramlinklocation-pinm-swarmSearchmailmessagesminusmoremuplabelShape 3 + Rectangle 1outlookpersonJoin Group on CardStartprice-ribbonShapeShapeShapeImported LayersImported LayersImported Layersshieldstartickettrashtriangle-downtriangle-uptwitteruserwarningyahoo

Robotel Türkiye Toplantısı / Robohand Turkey Meetup

 • Istanbul MakerLab

  Sultan Selim Mah. Eski Büyükdere Cd. Behçet Sk. No:4 Büyükdere İş Merkezi Kat:5 Bölüm:10 - 4.Levent 34415 Kağıthane, Istanbul (map)

  41.089668 29.004850

 • Sanayi Mahallesi otobüs durağının tam arkasındaki bina; altında Altınyıldız mağazası bulunuyor. Bilek Otel ile Özel Levent Hastanesi arasında yer alıyor. Giriş yandan, 5. katta Platform Istanbul içinde yer alıyoruz.
 • İhtiyaç sahiplerine gönüllü olarak 3 boyutlu printer ile basıp hediye ettiğimiz 'Türkiye'nin Yardım Eli' projesini birlikte yürütüyoruz. 

  Bu gönül projesine destek olmak isteyenler olarak her ay bir araya geliyoruz. Yeni gönüllüler için projeyi paylaşıp nasıl çoğalabilir, nasıl daha çok çocuğa ulaşırız konuşuyoruz. İş bölümü ve koordinasyon konularını görüşüp düzenli toplanmaya doğru ilerliyoruz.

  Çocuklara pahalı ve zor bir işlem olduğu için protez takılmıyor. Bu nedenle üst uzuv deformasyonu olan çocuklar ellerini kullanamıyorlar. Robotel mekanik olarak parmak hareketini sağlayan, pratik, hızlı ve ekonomik bir çözüm. 3 boyutlu yazıcıdan kişiye özel formda basılıp hızlıca monte ediliyor. Tıbbi bir işlem söz konusu değil, bilek hareketi ile parmaklar kavrama yapıyor. Detaylı bilgi için www.robotel.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Join or login to comment.

Want to go?

Join and RSVP

3 going

 • serdar
  Maker baykush, Co-Organizer,
  Event Host
 • Zeynep K.
  Organizer,
  Event Host
 • Hakan
  Co-Organizer,
  Event Host

Our Sponsors

 • 5 dakika

  5 dakika offers 3D Print facility, tools and experience in the field.

People in this
Meetup are also in:

Sign up

Meetup members, Log in

By clicking "Sign up" or "Sign up using Facebook", you confirm that you accept our Terms of Service & Privacy Policy