Skip to content

Cynefin – Warsztat Lego

Photo of
Hosted By
Agata Ś. and Tomasz W.

Details

Nie ma jedynego słusznego podejścia do rozwiązywania problemów, bo sposób podejmowania decyzji powinien zależeć od domeny danego zagadnienia. Opracowany przez Dave’a Snowdena model Cynefin dzieli sytuacje, z którymi mamy na co dzień do czynienia na pięć obszarów i pokazuje, jak powinniśmy na nie reagować. Celem tej symulacji jest pokazanie jak wygląda praca w czterech systemach: Oczywistym (Obvious), Skomplikowanym (Complicated), Złożonym (Comlex) i Chaotycznym (Chaotic).

Po naszym spotkaniu będziesz potrafił wytłumaczyć dlaczego różne domeny potrzebują różne modele podejmowania decyzji, zidentyfikować domenę, w której znajduje się dane zagadnienie i wybrać odpowiednie podejście do rozwiązania problemu.

Bio:
Tomasz Wykowski
Tworzenie produktów i budowanie efektywnych organizacji poznałem z różnych perspektyw. Moje doświadczenie zebrałem pracując jako inżynier, manager oraz Agile Coach w firmach od start-upów do światowych korporacji. Jestem jedynym w Polsce Certified Scrum Trainer®, akredytowanym przez Scrum Alliance. Moje szkolenia, consulting i wystąpienia zaprowadziły mnie do kilkunastu krajów na trzech kontynentach. W marcu 2019 ukaże się moja książka „Biznes Odczarowany” (https://biznesodczarowany.pl/).
W 2010 roku założyłem ProCognitę (https://procognita.pl), największą polską firmę doradczą Agile. Pomagamy organizacjom tworzyć niesamowite produkty i osiągać rezultaty na dynamicznych rynkach. Jestem współzałożycielem ALE Kraków (https://www.alekrakow.com/), drugiej co do wielkości polskiej społeczności Agile.
Więcej o mnie: https://procognita.pl/firma/zespol/trenerzy/tomasz-wykowski/

ul. Fabryczna 20 A, · Kraków, al
3 spots left