Past Meetup

Drugie spotkanie AWS User Group Kraków

This Meetup is past

85 people went

Location image of event venue

Details

Serdecznie zapraszamy (po długiej przerwie:) na drugie spotkanie krakowski grupy użytkowników AWS.

Zaplanowane są trzy prezentacje, dzięki którym poznamy z życia wzięte przykłady wykorzystania rozwiązań chmury Amazona.

Marcin Sikoń - Obido
Marcin (Software Architect) opowie w jaki sposób można minimalizować koszty i jednocześnie skutecznie skalować biznes korzystając z AWSu.
W trakcie prezentacji nie zabraknie ciekawostek w jaki sposób EC2, SQS, RDS czy CloudFront zostały wykorzystane przy realizacji projektu obido.pl

Andy Bennett - Skipjaq
Andy (CTO w firmie Skipjaq) przybliży nam w jaki sposób Skipjaq pozwala automatycznie (z wykorzystaniem machine learning) optymalizować koszty i wydajność aplikacji deployowanych w chmurze Amazona. Andy opowie także jak wygląda sam proces deploymentu testów optymalizujących w zależności od platformy (porównanie AWS z Windows Azure i Google Compute). Prezentacja w języku angielskim.

Pod koniec spotkania zostanie przedstawiona propozycja warsztatów, które odbędą się w ramach grupy użytkowników AWS w IV kwartale tego roku.

Antonio Alvarez (AWS EMEA BDM for Databases/Big Data)

Antonio jest jedną z kluczowych osób w regionie AWS EMEA od usług związanych z bazami danych i big data, która ma bezpośredni kontakt z Product Managerami w AWSie. Przedstawi luźną prezentację, w której podzieli się z nami wiedzą o usługach Redshift i DynamoDB (+ wziętymi z życia przypadkami użycia).