AWS User Group Poland Meetup #next() Silesia

This is a past event

88 people went

Jamf Software Poland

Skargi 6A · Katowice

How to find us

Miejsca w samym sercu Katowic użyczy nam nieoceniony JAMF - na piętrze w galerii SUPERSAM, schodami ruchomymi do góry. Łatwo trafić.

Location image of event venue

Details

Agenda:

17:30 - Przywitanie, sprawy organizacyjne

17:35 - 18:20 Showtime Maćka Rostańskiego (WSB & Hostersi):
Systems Manager in Action - czego nie wiesz, a się dowiesz o darmowym narzędziu do Configuration Management w chmurze i nie tylko w chmurze AWS.
O Maćku dwa słowa, a może trochę więcej:
DevOps Engineer w Hostersi, posiadający certyfikacje AWS oraz Cisco. Doktor inżynier informatyki, wieloletni wykładowca akademicki, ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Gorący zwolennik EaaC - Everything as a Code, a prywatnie zapalony gracz komputerowy od czasów ośmiobitowych.

18:20 - 18:45 Pizza

18:45 - 19:30 ”Z pamiętnika Audytora - wnioski i zalecenia pokontrolne.”
Czyli będzie o tym dlaczego warto przeprowadzić audyt konta AWS-a
i dlaczego warto to zrobić jak najwcześniej. Będzie o narzędziach, serwisach AWS wspomagających audyt, o wynikach audytów i o tym czego powinniśmy się wystrzegać i co uczynić, by nasze konto AWS i zasoby tam uruchomione były bezpieczniejsze, tańsze i wydajniejsze.
+ praktyczny pokaz Amazon GuardDuty na dokładkę
Adam Smolnik

19:35 - 20:20 Hit dnia, albo nawet miesiąca - Remigiusz Szczepanik (Cloud Architect @Hostersi) opowie nam jak postawić 1500 zasobów w AWS za darmo!
Temat prezentacji:
Free Tier demystified - Na dzień dzisiejszy AWS oferuje grubo ponad 150 różnych usług. Każda usługa ma własny cennik, którego myślą przewodnią zwykle jest "ile zużyjesz, tyle zapłacisz". Jednakże są rzeczy za które płacić nie trzeba. Zobaczymy ile można wyciągnąć z AWS nie dając ani centa ;-)

20:20 - 20:30 Q&A i czułe pożegnanie uczestników.

Transmisja online (Webex):
https://jamf.it/AWSmeetup