AWS User Group PL Meetup #4 - Łódź

This is a past event

36 people went

IDEMIA

Stefana Jaracza · Łódź

How to find us

IDEMIA Poland R&D - kawiarnia

Location image of event venue

Details

Cześć,
Przed wakacjami jeszcze 4 spotkanie AWS UG w Łodzi!!! Jeszcze raz gości nas IDEMIA Poland R&D w swojej kafeterii. Kolejny raz spotkamy się, aby rozmawiać o Amazon Web Services. Pomimo zbliżającego się okresu wakacyjnego nie zwalniamy.

AGENDA:
---- SESJA 0 18:30 - 18:35 - KAROL JUNDE (Chaos Gears) - "Wprowadzenie do AWS UG"

---- SESJA 1 18:35 - 19:20 - "Not so perfect serverless world - our startup path" - Karol Junde

Jeśli interesuje Cię tematyka Serverless, ale nie marketingowy bullshit jaka to Lambda jest wspaniała, albo czym różni się Lambda service w AWS od Lambda service w Azure, to ta sesja jest dla Ciebie. Na przykładzie mojego startupu opowiem Wam historię 9-miesięcznego zmagania się z nie zawsze oczywistymi kwestiami dotyczącymi budowania aplikacji(naszego wewnętrznego projektu o nazwie Gearbox) od zera opartej o architekturę w pełni event-driven z serwisami serverless na AWS. Ci którzy mnie znają wiedzą, żę będzie szczerze, będzie otwarcie.

--- PIZZA & NETWORKING 19:25-20:10 ---

---- SESJA 2 20:10 - 20:50 - Idemia - "First step to deploy your databases in AWS"

During this session we will discuss approach to valuate database in AWS. Which instances should you use for you databases, and what kind of storage. All these topics will be discussed based on Cassandra NoSQL database. We will also go through quick deployment process using Terraform and simple Salt states.

---- 20:50 - 21:00 ---- NETWORKING