Past Meetup

„Czarny łabędź” i „Antykruchość” a rozwój oprogramowania

This Meetup is past

75 people went

Location image of event venue

Details

Czytanie książek to chwila sam na sam z autorem i jego światem, który powoli otwiera się przed nami. Po lekturze każdy z nas zostaje z różnymi pytaniami. Każdy wynosi z lektury inne inspiracje. Każdy interpretuje ją na swój niepowtarzalny sposób. Zapraszamy Was na meetup, który zaplanowaliśmy jako klasyczną sesję książkową: dwie godziny intelektualnego wyzwania w formie dyskusji o antykruchości, opcjonalności i czarnych łabędziach. Razem z Tomkiem Włodarkiem i z Wami, czytelnikami, będziemy analizować fragmenty z książek Nassima Nicholasa Taleba i rozmawiać o tym, co jego idee mogą oznaczać dla rozwoju oprogramowania.

Zapraszamy!

*TOMEK WŁODAREK
Organizacyjny buntownik. W trosce o lepszy software i szczęśliwsze zespoły, notorycznie przełamuje organizacyjne status-quo i tabu. Były game developer, programista i lider zespołów. W ten lub inny sposób zaplątany w większość zwinnych przemian w firmach w Polsce i nie tylko. Niektóre z transformacji prowadził sam, w innych uczestniczył, jeszcze inne tylko wspierał swoim doświadczeniem. Scruma praktykuje od 2002 roku, a od 2010 jest akredytowanym instruktorem (PST) związanym z organizacją Scrum.org. Więcej na stronie http://www.wlodarek.com/wprowadzenie/o-mnie. Twitter: @poddrzewem.

*MARTIN HUDYMAČ
Pracuje jako menedżer przy tworzeniu oprogramowania. Pomaga grupie programistów w ich dążeniu do funkcjonowania jako samowystarczalny zespół. Pilnuje siebie i innych podobnych mu menedżerów, by nie przeszkadzali swoim współpracownikom „ASAP sprawami”. Od roku 2008 mieszka w Polsce, w roku 2012 pierwszy raz natknął się „scruma” i zastosował go z powodzeniem w game dewelopmencie, a w roku 2014 pierwszy raz spotkał Tomka Włodarka, który wspominał o jakimś tam „Talebie”. Mój blog: https://medium.com/5min-columns Twitter: @MartinHudymac

*NASSIM NICHOLAS TALEB (ur. 1960) jest amerykańskim inwestorem, teoretykiem rynku, filozofem i eseistą. Specjalizuje się w zagadnieniach niepewności, nieprzewidywalności i ryzyka. Przez wiele lat pracował jako trader, by w 2006 roku, na dwa lata przed kryzysem finansowym, odejść z rynku kapitałowego. Wykłada inżynierię ryzyka w Polytechnic Institute Uniwersytetu Nowojorskiego, poświęca się swoim badaniom i pisaniu, a w wolnym czasie medytuje w kawiarniach całego świata, niczym opisywany przez siebie włóczęga (flâneur). Oprócz „Czarnego Łabędzia" (2007), który przyniósł mu międzynarodową sławę, napisał m.in. „Ślepy traf" (2006) oraz „Antykruchość" (2012). Jego ostatnią książką jest „Skin in the Game" (2018). Urodził się w Libanie. Mieszka w Nowym Jorku.