• Kanban is not Agile!

  Online event

  Kanban genellikle bir metodoloji veya çerçeve ile karıştırılır.

  Metodolojiler roller ve sorumluluklar da dahil olmak üzere kuralları tanımlanmış iş akışları ve süreçleri içerirler. Metodoloji yazılım geliştirme ve proje yönetime yÖnelik bir süreç tanımlanma yaklaşımıdır.

  Kanban bir metodoloji ya da süreç framework'u değildir. Kanban'ı belirli bir metodoloji veya framework yerine koymak söz konusu değildir.

  Kanban, yapmakta olduğunuz şeyleri nasıl ve ne şekilde yapılmasını göstermek için bir çevikliğe giden bir yoldur. Bu sayede işi daha iyi yönetmenize yardımcı olmayı ve müşteri beklentilerini sürekli karşılayabildiğiniz seviyeye kadar verdiğiniz hizmeti iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

  Teslim edilen ürün ve hizmetlerin değerini ve akışını iyileştirmek Kanban metodunu kullanırken ilk odak noktasıdır. Birçok yönden Kanban, Yalın yaklaşımı esas almaktadır. İşin akışına odaklanmak, çekme sistemleri kurmak için devam eden işleri sınırlamak, bireylerin performansını yönetmek yerine bir bütün olarak sistemin optimizasyonuna odaklanmak, verilere dayalı kararlar almak ve evrimsel bir şekilde sürekli iyileştirmektir.

  Kanban ile çevik olmanın en önemli yanı insan odaklı olmasıdır.

 • Agility Networking Exchange

  Online event

  Yeni insanlar ile tanışıp çeviklik ve bilimsel düşünme yöntemleri üzerine sohbet etmeyi amaçlıyoruz.

 • OKR with Cansel Sörgens

  Online event

  Bio: https://www.linkedin.com/in/canselsoergens/
  Will be announced soon!