Agile Board Game

This is a past event

30 people went

Location image of event venue

Details

Tworząc produkty dla naszych klientów w Software House spotykamy się z różnymi interpretacjami i zrozumieniem terminów powiązanych z Agile lub Scrum. W świecie startupów każdy słyszał lub pracował już w projektach zwinnych i z tym “plecakiem doświadczeń” dołącza do projektu.

By tę wiedzę uwspólnić i poszerzyć, wymyśliliśmy grę, podczas której omówimy najważniejsze zdarzenia, artefakty i terminy związane ze zwinnym wytwarzaniem produktów. Wychodzimy z założenia, że najlepiej uczymy się, jak ktoś wyjaśni Ci jakieś pojęcie własnymi słowami, a jeszcze lepiej jak masz możliwość komuś wyjaśnić, o co w tym Agile chodzi. Mechanika gry angażuje wszystkich członków projektu, pozwala wymienić się wiedzą oraz pokazać perspektywę osób bardziej i mniej doświadczonych.

Gra trwa 60-90 minut. Gwarantujemy dużą dawkę wiedzy i jeszcze większą dawkę śmiechu, co naszym zdaniem jest bardzo ważne. Dążymy do tego, by nie “przynudzać” podczas rozmów o procesach i frameworkach.

Grę można stosować podczas Kick off projektu, warsztatów produktowych lub Retrospektywy.
Jako DeSmart Software House jesteśmy otwarci na dzielenie się naszą koncepcją z innymi Sofware House’ami lub Startup’ami. Podczas spotkania Agile3m będą dostępne 3 gry, tak by spokojnie mogło zagrać około 30 osób.

Prelegenci
Grę przygotowali Deweloperzy, Graficy, Testerzy oraz Scrum Masterzy w DeSmart Software House.
DESMART jest internetowym software housem, w którym na co dzień tworzymy aplikacje webowe oraz mobilne. Analizujemy, badamy, tworzymy makiety - po prostu wytwarzamy oprogramowanie dla naszych klientów. Zawsze z pasją i wielkim zaangażowaniem.

Gry poprowadzą
Bartek Rożan - Współzałożyciel DeSmart Software House, gdzie najczęściej pełni rolę Agile Coacha. Współtwórca i trener w komitywie szkoleniowej AGILE HATS, gdzie m.in. pracuje ze Scrum Masterami i PO nad doskonaleniem ich umiejętności w posługiwaniu się narzędziami coachingowymi. CTO w A’Pear - startupie oferującym produkty odzieżowe pasujące do Twojego typu sylwetki, urody oraz upodobań stylistycznych.

Łukasz Orzechowski - Zawodowo tester w DeSmart, odpowiedzialny za automatyzację i zachowanie jakości w projektach, testuje od niemal 12 lat, od 3 lat specjalizuje się w testach BDD. Prywatnie pasjonat modelarstwa i druku 3d, twórca inicjatyw takich jak Gherkin Guru, czy Nut Only Papercraft.

Lidia Krystoforska - Scrum Master w DeSmart, w pracy dba przede wszystkim o to, żeby Scrum był rozumiany i sensownie stosowany. Zajmuje się tematyką Agile od 5 lat, przez ten czas zainteresowała się również Nonviolent Communication. Od niedawna szczęśliwa posiadaczka certyfikatu Professional Scrum Product Owner, chłonie wiedzę o produkcie i biznesie. Prywatnie fanka szeroko pojętej ekologii, lubi spędzać czas blisko natury.