Praca w zespole Scrum Masterskim

This is a past event

30 people went

Location image of event venue

Details

Wydawałoby się, że praca w zespole Scrum Masterskim to sama przyjemność, wszak każda osoba do niego należąca, rozumie doskonale czym jest zwinność, nikomu nie trzeba nic tłumaczyć. Każdy na co dzień jest zaangażowany, aby tworzyć fantastyczne Zespoły Scrumowe i wspierać je w rozwoju. Wszyscy wspólnie pracują z Product Ownerami i organizacją, aby czynić ją coraz lepszą. Ale… Czy wystarczy zebrać kilku Scrum Masterów, aby stworzyć z nich zespół? Czy można pozostawić taki zespół bez opieki, wierząc w jego samoorganizację?

Będzie to opowieść o doświadczeniach z prac w takowych zespołach.

Jakie cele i wyzwania stoją na ich drodze? Kto powinien podejmować decyzje, jeśli głosy są podzielone? Kto dokonuje ewaluacji jego pracy, dba o rozwój? Jak organizować w nich pracę i co musi zostać spełnione, aby taki zespół miał szansę odnieść sukces? Po co w ogóle taki zespół w organizacji? Na te i inne pytania postaram się odpowiedzieć w prelekcji, na którą serdecznie zapraszam.

Prelegent: Łukasz Michno

Choć od wielu lat naturalnym środowiskiem pracy Łukasza jest agile, nieobce są mu marsze śmierci i projekty na wczoraj, w których brał udział w różnych rolach (między innymi jako tester, Team Leader). Swoim doświadczeniem i przemyśleniami dzieli się na blogu mlynarze.com. Aktualnie pracuje w GetResponse, gdzie wraz z innymi Scrum Masterami jest odpowiedzialny za transformację agile, o której można poczytać na blogu https://blog.getresponse.pl/author/getresponse-scrum-masters

Prywatnie fan turystyki offroadowej i ciężkiego grania.
Linkedin: https://www.linkedin.com/in/michno/
Twitter: https://twitter.com/lukasz_michno