Jak omijać pułapki w labiryntach Scruma

This is a past event

53 people went

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na warsztat z omijania pułapek w labiryntach Scruma z Jackiem Wieczorkiem. Warsztat będzie rozbudowany o blok, w którym Jacek podzieli się swoim doświadczeniem.

Oto opis tego, co Jacek chce nam zaproponować:
“Scrum u nas nie działa” - od kilku lat, w różnych firmach, słyszę to samo stwierdzenie. Gdy przyglądam się, w jaki sposób pracują, dostrzegam bardzo podobne problemy. Codzienny Scrum to nudne spotkanie statusowe, Backlog Produktu nie jest przygotowany do Planowania Sprintu a na Przeglądzie Sprintu zespół nie pokazuje niczego namacalnego. Na bazie doświadczeń współpracy z kilkudziesięcioma zespołami przygotowałem warsztat, podczas którego uczestnicy będą mogli doświadczyć najpopularniejszych pułapek w Scrumie, zrozumieć ich wpływ na efekty pracy i wyjść z warsztatu z konkretnymi pomysłami, jak sobie z nimi radzić. Warsztat jest praktycznym rozszerzeniem książki “Labirynty Scruma”.

Jacek Wieczorek
Pomaga organizacjom przekształcać się w miejsca, w których w efektywny sposób tworzone są wartościowe produkty. Przez kilkanaście lat w branży IT nabrał doświadczenia w różnych rolach (programista, project manager, scrum master, agile coach, C-level manager), w różnych firmach (startupy, średnie firmy, korporacje), działających w różnym modelu (firmy produktowe oraz usługowe, klient wewnętrzny i zewnętrzny), opartych o różną kulturę (m.in PL, UK, Niemcy, USA). Jest autorem książki “Labirynty Scruma”, współtworzy portal agile247.pl, podkast “Porządny Agile” oraz prowadzi bloga agilecoaching.pl. Od kilku lat jest współwłaścicielem firmy konsultingowej 202 Procent.