Past Meetup

Kult Cargo, czyli błędy w uzwinnianiu organizacji (warsztat + Open Space)

This Meetup is past

63 people went

Details

Często zapominamy o tym, że celem prowadzenia projektów nie jest praca sama w sobie, ale stworzenie działającego produktu. Takiego, który przyniesie użytkownikowi wartość. Wówczas z pomocą przychodzi podejście zwinne: frameworki, metody, praktyki, narzędzia. Istnieje jednak pułapka, że chcąc być za wszelką cenę „agile”, możemy łatwo zapomnieć, dlaczego chcemy tacy być.

Tym razem nasze spotkanie dedykowane będzie kultom cargo, wkradającym się w nasze codzienne praktyki zwinne. W świat kargizmu wprowadzi nas Jakub Drzazga. Dzięki połączeniu studium przypadku oraz warsztatu dowiemy się, jakie idee stoją za podejściem zwinnym (np. Scrumem), jakie błędy w jego implementacji najczęściej popełniamy, oraz jak im zapobiegać.

W drugiej części spotkania porozmawiamy w podgrupach o naszych obserwacjach i codziennym doświadczaniu kultów cargo w Scrumie: Czy widzimy je w przestrzeni eventów scrumowych, w których bierzemy udział? Może pojawiają się w naszym podejściu do zarządzania artefaktami scrumowymi? Czy nie tworzymy ich sami poprzez sposób, w jaki pełnimy swoje role? Czy potrafimy odróżnić dobre praktyki od kultów cargo?

Tym razem warsztat nie wymaga limitowania miejsc, dlatego też zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

---

O Jakubie:
Jakub Drzazga posiada doświadczenie w najróżniejszych obszarach powiązanych z projektami IT. Zaczynał jako developer. Później, już jako Scrum Master, wprowadzał Scruma w kolejnych projektach. Pracował też jako Project Manager w projektach zwinnych, nieopierających się o Scruma. Przez jakiś czas był także członkiem zarządu software house’u. Obecnie robi to, co lubi najbardziej: jest konsultantem i szkoleniowcem. Od wielu lat pomaga organizacjom (począwszy od start-upów, na korporacjach kończąc) rozwiązywać najróżniejsze problemy. Gdy wymaga tego sytuacja, dołącza do projektu i pomaga wyprowadzić go z krytycznej sytuacji. Nie akceptuje kosmetycznych zmian i podążania za projektową modą. Jeżeli pomaga wdrażać w organizacji Scruma, to tylko po to, aby wytwarzano lepszy software i wówczas, gdy jest to najlepsze rozwiązanie dla istniejących problemów.