To takie proste, czyli samoorganizacja w praktyce

This is a past event

53 people went

Details

Lepiej późno niż później, a zatem ogłaszamy zapisy na czerwcową edycję Agile Silesia. Tym razem nietypowo, bo nie w pierwszą środę miesiąca, ale w trzeci poniedziałek – już prawie, prawie latem! Dla równowagi trzymamy się stałej godziny i miejsca, startujemy więc 18.06. o 18:00 w Strefie Centralnej.

---
Prawdopodobnie nie ma nikogo, kto pracując w modelu zwinnym, nie słyszałby, jak ważna jest w nim samoorganizacja. Na co dzień doświadczamy jej z różnych perspektyw: jako obserwatorzy, jako osoby budujące i wspierające kulturę samoorganizacji, czy w końcu jako członkowie samoorganizujących się zespołów. Problemów nie nastręcza nam zdefiniowanie, czym owa samoorganizacja jest – przecież to nic innego jak samodzielne organizowanie się grupy osób wokół realizacji konkretnego celu.

Jak samoorganizacja wygląda w praktyce? Jakie warunki muszą zostać spełnione, żeby mogła zaistnieć? Czy jest łatwa? Co jej pomaga, co przeszkadza i dlaczego – choć wiemy, o co w tym wszystkim chodzi – często nie rozumiemy, dlaczego samoorganizujące się zespoły nie zawsze są skuteczne?

Przez ćwiczenie z samoorganizacji w praktyce uczestników spotkania przeprowadzą Ania Mankiewicz i Marcin Bobowski. Tym razem prócz osób zainteresowanych zwinnością zapraszamy także amatorów sportu – dawka ruchu gwarantowana!

Ze względu na specyfikę ćwiczenia wprowadzamy limit 60 miejsc.