Agile Silesia 2019 #1: Lego Scrum

This is a past event

27 people went

Details

O SPOTKANIU

Nowy rok rozpoczynamy kolejnym warsztatem. Tym razem Lego Scrum – prawdziwa klasyka gatunku! Zapraszamy Was do wzięcia udziału w symulacji Scruma, pozwalającej w angażujący i przystępny sposób zapoznać się z zasadami „gry w Scruma” oraz zweryfikować swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w praktycznym doświadczeniu. Sądzimy, że żadne specjalne zachęty do udziału nie są konieczne – c’mon, to przecież lego, czyli dobra zabawa gwarantowana!

Czego możesz się nauczyć:
- teorii Scruma
- podstawowych zasad Scruma
- wartości płynącej z ciągłego usprawniania
- podstaw rozwoju produktu

Czas trwania: do 3h

Prowadzący: Edyta Ryszkiewicz-Tum, Zuzanna Bartosz i Łukasz Kosacki – Agile Coachowie w ING Tech Poland

UWAGA: Aby zapewnić komfort uczestnikom, warsztat ma charakter zamknięty i jest objęty limitem miejsc, wynoszącym 21 (nie wliczając prowadzących i gospodarzy spotkania).

---
ZAPISY

Nasz ostatni warsztat, poświęcony Managementowi 3.0, był okazją do przeprowadzenia eksperymentu, w którym chcieliśmy sprawdzić, w jakim stopniu „inwestycja finansowa” może mieć wpływ na frekwencję (a dokładniej: na stosunek liczby osób zapisanych do liczby osób realnie uczestniczących w evencie). O efektach tego eksperymentu już wkrótce będziecie mogli przeczytać na Facebookowym profilu Agile Silesii, tymczasem owo doświadczenie chcielibyśmy powtórzyć. Dlatego też proponujemy następującą formułę zapisów:

1. Osoby chętne zgłaszają swoje zainteresowanie udziałem w wydarzeniu, zapisując się na listę oczekujących („waitlist”).

2. Pierwsze 21 zgłoszeń (zgodnie z kolejnością zapisów) systematycznie przenosimy na listę uczestników („going”). Robimy to ręcznie, ponieważ w tym samym momencie przesyłamy za pośrednictwem Meetupa prywatną wiadomość z numerem konta (nie chcemy podawać go do wiadomości publicznej) i prośbą o dokonanie wpłaty w wysokości 20 zł.

3. Będziemy oczekiwać na przelew 5 dni roboczych (liczone od momentu wysłania maila z danymi). Jeżeli po tym czasie wpłata nadal nie będzie zaksięgowana, przesuniemy Twoje zgłoszenie na koniec listy rezerwowej. W jego miejsce zostanie „wciągnięta” osoba zajmująca pierwszą pozycję na liście oczekujących. Wówczas dostanie ona wiadomość z danymi do przelewu na takiej samej zasadzie.

4. Styczniowe spotkanie rozpoczniemy szybką rejestracją, podczas której każdy zapisany uczestnik wydarzenia ODZYSKA wpłaconą kwotę (zostanie zwrócona w gotówce). Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.

---
FAQ

>> Gdzie znajdę dane do przelewu?
Niezbędne informacje zostaną zawarte w wiadomości prywatnej, wysłanej na pocztę Meetupa. Jeżeli drogą mailową otrzymałaś/-eś automatyczne potwierdzenie udziału w warsztacie, ale w Twojej skrzynce meetupowej nie znajdujesz danych do przelewu – skontaktuj się z nami. Tylko potwierdzenie udziału poprzez dokonanie wpłaty gwarantuje Ci miejsce na wydarzeniu!

>> Jak mogę zrezygnować z udziału w wydarzeniu?
Jeżeli nie dokonałaś/-eś jeszcze płatności, oznacz się na Meetupie jako „not going”. Wolne miejsce zaproponujemy pierwszej osobie z waitlisty. Jeżeli chcesz zrezygnować po wykonaniu przelewu, oznacz się na Meetupie jako „not going”. Wolne miejsce zaproponujemy pierwszej osobie z waitlisty. Co natomiast ważne, nie zwracamy wpłaconych kwot. Dlatego też prosimy o przemyślane zapisy.

>> Nie mogę wziąć udziału w wydarzeniu. Czy mogę oddać komuś swoje miejsce?
Nie chcielibyśmy budować poczucia, że mimo istnienia zasad zapisów, na wydarzenie można było dostać się inną drogą. Jeśli nie możesz wziąć udziału – patrz wyżej.

>> Co zrobicie z wpłatami, które zatrzymacie?
Wpłaty osób, które zapisały się, jednak nie przyszły, pomogą sfinansować bieżące „koszty operacyjne” Agile Silesii (czyli m.in. zakup materiałów papierniczych, zakup pamiątkowych T-shirtów dla przyjezdnych prelegentów, regulację opłat za użytkowanie serwisu Meetup.com).

---
Zapraszamy do udziału (zachęcając do przemyślanych zapisów ;-)), a w przypadku pytań – również do kontaktu (Anna Mankiewicz, Marcin Bobowski, Daniel Wicher).