AS 2019 #9: Tworzenie produktu w 24 krokach – Disciplined Entrepreneurship

Agile Silesia
Agile Silesia
Public group
Location image of event venue

Details

Czy zastanawialiście się, dlaczego Steve Jobs, Bill Gates lub Richard Branson odnieśli sukces? W prostym porównaniu można odnieść wrażenie, że znacząco różnią się od nas – myślą w inny sposób. Te trzy sukcesy łączy wspólny mianownik – wybitny produkt. Co więcej, procesu tworzenia wybitnego produktu można się nauczyć (podobnie jak przedsiębiorczości, co jest konieczne, by zbudować i utrzymać sukces produktu).

Prawdopodobnie spotkaliście się z różnymi narzędziami, canvasami, frameworkami takimi jak Value Proposition, Business Model Canvas, Lean Canvas, Impact Mapping i wiele innych. Rzadko jednakże mówi się, jak wszystkie te narzędzia połączyć w całość i na czym naprawdę się skupić, by osiągnąć sukces produktu.

Listopadowy warsztat będzie opierał się m.in. na wykraczającym poza konkretny framework podejściu MIT – instytucji, której adepci wykreowali takie przedsięwzięcia jak Intel, Qualcomm, Texas Instruments, Boeing, HP, Bose, Gartner, Akamai, Linkedin, Dropbox czy Boston Dynamics. Będziemy opierali się na streszczeniu menedżerskim analizy rynku, by zasymulować prawdziwe warunki. Symulacyjna „analiza rynku” zostanie udostępniona uczestnikom wcześniej, by mogli przygotować się do warsztatu. Naszym celem będzie opracowanie produktu, zyskując widoczność całego procesu a nie pojedynczych narzędzi.

UWAGA: Aby zapewnić komfort uczestnikom, warsztat ma charakter zamknięty i jest objęty limitem miejsc, wynoszącym 30 (nie wliczając prowadzącego i gospodarzy spotkania).

PROWADZĄCY:
Michał Kaczmarski, od 20 lat związany z przedsięwzięciami technologicznymi. Od branży gier, przez agencje interaktywne i marketingowe, e-commerce w turystyce, sport, własne produkty w firmie IT, w końcu do CVC i współpracy ze startupami. Porażki, sukcesy, długi, pieniądze – dalej nie ma dość i ciągle chce więcej. Opracował i wprowadził na rynek dobrych kilka produktów z sukcesami oraz porażkami; pracował zarówno w ładzie korporacyjnym, jak i firmach małych, zwinnych, startupach.

---
ZAPISY I UCZESTNICTWO

1. Dołącz do listy oczekujących („waitlist”) na Meetupie. Pamiętaj o udzieleniu odpowiedzi na zadane pytanie. Zgłoszenia udziału przyjmujemy do 10 listopada włącznie (do końca dnia). Nie decyduje kolejność zgłoszeń.

2. 11 listopada do 20:00 ogłosimy listę 30 osób, które zaprosimy do udziału w warsztacie – zostaną one przeniesione z listy oczekujących na listę uczestników. Pozostałe osoby zapraszamy do udziału w spotkaniu w charakterze obserwatorów.

3. Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztacie zostaną poproszone o potwierdzenie uczestnictwa – za pośrednictwem Meetupa otrzymają prywatną wiadomość z numerem konta (nie chcemy podawać go do wiadomości publicznej) i prośbą o dokonanie wpłaty w wysokości 20 zł.

4. Na przelew będziemy oczekiwać 3 dni robocze (do 14 listopada włącznie). Jeżeli po tym czasie wpłata nadal nie będzie zaksięgowana, dane zgłoszenie przesuniemy na koniec listy rezerwowej. W jego miejsce zostanie „wciągnięta” kolejna osoba. Wówczas dostanie ona wiadomość z danymi do przelewu na takiej samej zasadzie.

5. Listopadowe spotkanie rozpoczniemy szybką rejestracją, podczas której każdy zapisany uczestnik wydarzenia ODZYSKA wpłaconą kwotę (zostanie zwrócona w gotówce). Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY, a płatności mają na celu jedynie potwierdzenie uczestnictwa.

6. Startujemy 18 listopada o 18:00. W przypadku spóźnienia miejsca osób zakwalifikowanych do udziału w warsztacie zostaną oddane osobom z grona obserwatorów!

---
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami zapisów w formule „z wadium” (FAQ w komentarzu do wydarzenia).

Zapraszamy do udziału, a w przypadku pytań – również do kontaktu ([masked]).