Agile Silesia 2020 #2: Facylitacja w Scrumie – warsztat

Hosted by Agile Silesia

Public group
Agile Silesia
Agile Silesia
Public group
Location image of event venue

Details

Rola Scrum Mastera łączy w sobie wiele postaw: mentora, nauczyciela, przywódcy służebnego, coacha, agenta zmiany, likwidatora przeszkód i w końcu – wzbudzającą duże zainteresowanie – postawę facylitatora. Równocześnie wydaje się, że największa niechęć do Scruma wynika z dużej liczby „spotkań”, proponowanych przez framework, oraz z poczucia braku ich efektywności. Powyższe rodzi wśród Scrum Masterów pytanie o metody i narzędzia budujące zaangażowanie zespołów oraz wspomagające osiąganie zamierzonych rezultatów w ramach poszczególnych wydarzeń.

Zapraszamy na 2-godzinny praktyczny warsztat, gdzie na przykładzie jednego eventu omówimy, czym jest facylitacja oraz w jaki sposób Scrum Master może pomóc zespołowi zrealizować cele wybranego wydarzenia.

UWAGA!
1. Aby zapewnić komfort uczestnikom, warsztat ma charakter zamknięty i jest objęty limitem miejsc, wynoszącym 16 (nie wliczając prowadzących i gospodarzy spotkania).
2. Zapisy zostaną uruchomione w poniedziałek 20 stycznia o godz. 19:00. Decyduje kolejność głoszeń.
3. Tym razem spotkanie rozpoczynamy później – o 19:00, a nie (jak dotąd) o 18:00.

---
PROWADZĄCY:

Andrii Glushchenko – ambitny i energiczny Agile Coach, który zawsze znajduje kreatywne rozwiązania i nigdy nie przestaje się uczyć. Swoje doświadczenie zdobywał w Polsce i zagranicą. Pracował w startupach, wspierał skuteczne konkurowanie z gigantami takimi jak Spotify, był liderem i opiekunem transformacji w organizacjach dużej skali (BNP Paribas, Raiffeisen Polbank). Trener, mentor i coach – w 2019 r. przeszkolił ponad 400 osób. Potrafi zarażać entuzjazmem i pasją do budowania wartościowych produktów, wydobywania potencjału wysoce wydajnych zespołów i transformacji organizacji.

Kacper Nowosadzki – Agile Coach z bardzo pozytywnym podejściem, niezachwianą wiarą w ludzi i w to, że wszystko można zmienić, potrzeba tylko czasu. Lubi podejmować ryzyko i iść drogą, którą nikt wcześniej nie szedł. Ceni sobie silny zespół i dobrą atmosferę pracy. W ponad 3-letnim doświadczeniu współpracował z takimi organizacjami jak PKN Orlen, Deutsche Bank, Raiffeisen Polbank, Bank Millennium, PKO BP. Przeprowadził wiele warsztatów i szkoleń z wyższym kierownictwem, właścicielami produktów, kierownikami projektów i zespołami. Obecnie koncentruje się na transformacji Agile wiodących firm z polskiego sektora bankowego.

---
ZAPISY I UCZESTNICTWO:

1. Osoby chętne zgłaszają swoje zainteresowanie udziałem w wydarzeniu, zapisując się na listę oczekujących („waitlist”).

2. Pierwsze 16 zgłoszeń (zgodnie z kolejnością zapisów) systematycznie przenosimy na listę uczestników („going”). Robimy to ręcznie, ponieważ w tym samym momencie przesyłamy za pośrednictwem Meetupa prywatną wiadomość z numerem konta (nie chcemy podawać go do wiadomości publicznej) i z prośbą o dokonanie wpłaty w wysokości 20 zł.

3. Będziemy oczekiwać na przelew 5 dni roboczych (liczone od momentu wysłania maila z danymi). Jeżeli po tym czasie wpłata nadal nie będzie zaksięgowana, przesuniemy Twoje zgłoszenie na koniec listy rezerwowej. W jego miejsce zostanie „wciągnięta” osoba zajmująca pierwszą pozycję na liście oczekujących. Wówczas dostanie ona wiadomość z danymi do przelewu na takiej samej zasadzie.

4. Lutowe spotkanie rozpoczniemy szybką rejestracją, podczas której każdy zapisany uczestnik wydarzenia ODZYSKA wpłaconą kwotę (zostanie zwrócona w gotówce). Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.

5. Startujemy 17 lutego punktualnie o 19:00. W przypadku spóźnienia – miejsca osób zakwalifikowanych do udziału w warsztacie zostaną oddane osobom z grona obserwatorów!

---

Zapraszamy do udziału, a w przypadku pytań – również do kontaktu ([masked]).