Past Meetup

Karol Traczykowski - Portfolio Agile

This Meetup is past

48 people went

Location image of event venue

Details

Wielu z nas poznało już zalety i korzyści, ale także trudności i wyzwania stosowania Agile w kontekście jednego projektu i produktu.

Warto pójść dalej i stosować zwinne podejście w odniesieniu do wszystkich realizowanych projektów i rozwijanych produktów. Agile na poziomie portfolio pozwala uzyskać jeszcze większą przejrzystość i przewidywalność prac ale przede wszystkim pozwala dostarczyć jeszcze więcej wartości i - przy odpowiednim podejściu - wciąga cały team w proces planowania, dając mu ogrooomny wpływ.

Podzielę się znaną mi teorią, ale przede wszystkim przedstawię przykłady z życia GoldenLine, w którym zwinność i elastyczność królują od strategii produktowej po pojedyncze zadania techniczne. Opowiem o tym, jak dochodzimy od celi firmowych przez plany na rok i kwartał po projekty, releasy i sprinty :) Wspomnę też jak obsługujemy zadania adhockowe oraz bugi/fixy i pożary. Dorzucę do tego to, jak angażujemy w to wszystko cały zespół i jak mierzymy postępy. Na pewno przedstawię ”success story”. Nie ukryję też jednak tego, co nam się nie udało ;)