Skip to content

AgileByExample Light 2014

Photo of
Hosted By
Piotr B. and 2 others

Details

Ruszamy z drugim AgileByExample Light. Spotykamy się na pół soboty + wieczór.

AGENDA

14:00 Paweł Lipiński z Pragmatists: "Agile bullshit - co w agile tak naprawdę jest ważne?"

Będzie o mitach agile-a i tym na czym się warto skupiać przy organizowaniu agile-owego zespołu/procesu/projektu.

14:45 Marcin Kwieciński z Ogarnij Chaos: "Zrozum swojego szefa"

Sesja na temat tego co siedzi w głowie Twojego szefa. Przyjdź i poznaj sekrety menedżerów. Czego często nie mówią swoim ludziom? Na czym najbardziej im zależy? Co zrobić, aby byli zadowoleni z Twojej pracy?

15:30 przerwa na pizzę :)

16:15 sponsorzy :)

16:30 Tomasz Dubikowski z Luxoftu: "Agile games"

W swoim pierwszym teamie w Luxofcie byłem zdecydowanie najmniej doświadczonym członkiem zespołu. Oczywiście dość szybko podzieliłem się z kolegami moimi planami i aspiracjami zostania w przyszłości Agile Coach'em, a oni pozwoli mi do woli eksperymentować w ramach naszego teamu. Był jednak jeden problem - co taki gość jak ja może wprowadzić nowego, wciągającego i zabawnego do zespołu o świetnie wypracowanych, wręcz wzorowych agilowych praktykach, którego członkowie to w większości seniorzy z wieloma latami doświadczenia. Spróbowałem prostych gier w ramach retro i był to strzał w dziesiątkę. Szybko pojawiły się zaproszenia na retro od innych zespołów, facylitowanie spotkań, prezentacje, a wszędzie ten sam wspólny mianownik - gry.

17:00 Agata Czopek-Rowińska z Young Digital Planet: "Lean Startup w praktyce"

Będzie o przełożeniu kluczowego podejścia Lean Startup, czyli "zamiast sprzedawać to co potrafimy zbudować, budujmy to co umiemy sprzedać", na grunt korporacyjny na przykładzie Young Digital Planet i Grupy Sanoma.

17:30 Michał Ślizak i Danuta Bemowska z 9LivesData: "Stakeholder jungle – a survivor's guide"

Opiszemy szaloną jazdę pewnego zespołu w dół modelu kaskadowego, wpadającego następnie w szybki nurt Scrum'a i wypływającego na szerokie i spokojne wody Kanbana.

18:00 Jacek Wieczorek z Allegro: "Agile Bootcamp. Jak użyć agile, żeby uczyć agile."

Wyobraź sobie, że pracujesz w środowisku agile złożonym z kilkunastu zespołów scrumowych. Budowany jest właśnie kolejny zespół, dla którego poszukujesz Scrum Mastera. Niestety, długie lata popularności modelu kaskadowego spowodowały, że rynek jest mocno ograniczony, jeśli chodzi o dostępność doświadczonych graczy w tematyce agile. Stajesz więc przed wyborem - albo szybko nauczysz się rozwijać zrozumienie agile w ludziach, w których widzisz potencjał, albo zostaniesz bez servant leader'a.

18:45 Marek Kirejczyk, Tomek Łasica i Mateusz Srebrny: "Ball Point Game"

Warsztat, w ramach którego będziemy trenować i wspólnie przekonamy się jak działa komunikacja i samoorganizacja w zespole i jak można usprawniać procesy. Piłeczki, którymi będziemy się bawić sponsoruje Business Management Software.

Po ABE Light przenosimy się na agile'owe afterparty do jednego z okolicznych pubów.

W trakcie popołudnia zapewniamy:

  1. kawę!

  2. pizzę!

  3. niepowtarzalny klimat AgileWarsaw!

Koszt udziału to ok. 50 PLN brutto (17 USD).

Liczba miejsc jest ograniczona.

Konferencja odbędzie się dzięki wsparciu 4Finance znane w Polsce jako Vivus Finance: vivus.pl oraz AIP Business Link.

Jednocześnie dziękujemy za promocję ALE Kraków (http://www.alekrakow.com), Agile 247 (http://www.agile247.pl), ProCognita (http://procognita.pl).

ul. Mokotowska 1 Warszawa · Warsaw
0 spots left