Past Meetup

AgileByExample Light 2015

This Meetup is past

89 people went

Price: $11.00 /per person
Location image of event venue

Details

W tym roku ABE Light obędzie się 23-go maja.

AgileByExample Light to zastrzyk agile’owej inspiracji w lekkiej wersji. Tradycyjnie odbywa się w sobotę - pół dnia prezentacji i warsztatów zakończone networkingiem przy piwie. Tak jak AgileWarsaw lubi najbardziej :)

Program:

Łukasz Szóstek - 14:00 - Absolutnie skuteczny, gwarantowany i stuprocentowy sposób na to, żebykażdy projekt zakończył się sukcesem
Marek Pasierbski - 14:45 - W pogoni za szczęściem - życie polifazowe
15:30 - przerwa
Marcin Maruta - 16:00 - Manifest Agile okiem prawnika – dlaczego kochamy i nienawidzimy kontrakty na metodyki zwinne
Dominik Borowiec - 16:30 - Przyczajony jastrząb, ukryty żbik: krótka historia wyzwalania nieznanej energii
Krzysztof Niewiński - 17:00 - Scrum (nie) dla Scrum Masterów
17:30 - przerwa
Paweł Wyszyński - 18:00 – Marshmallow Challenge - Szybkie prototypownie, warsztat dla lubiących zespołowe wyzwania oraz słodkie niespodzianki

Zapowiedzi prezentacji:

• Absolutnie skuteczny, gwarantowany i stuprocentowy sposób na to, żeby każdy projekt zakończył się sukcesem: Dlaczego zwinnie zorganizowane projekty też nie dowożą, czego brakuje w zwinnych metodykach i czego warto nauczyć się od korporacji i waterfall-owców? Odpowiem na te pytania oraz opowiem jak w nieskomplikowany i zwinny sposób zwiększać szanse na to, że nasz projekt zostanie okrzyknięty sukcesem.

• W pogoni za szczęściem - życie polifazowe: Chciałbym podzielić się doświadczeniami, w jaki sposób zbudowałem działanie na bazie pasji i dlaczego uważam, że jest to droga niezwykle wartościowa. O tym jak wspaniałe rzeczy są blisko nas i w zasięgu ręki. O tym jak się motywować do działania, a przy okazji innych. Wreszcie jak skleić wszystkie działania razem, jaka jest wartość czasu i jak nim zarządzać. Na deser zostawiam moją trwającą cały czas przygodę ze snem polifazowym, czyli jak spać regularnie 5 godzin na dobę i rozpoczynać dzień o 3 w nocy.

• Przyczajony jastrząb, ukryty żbik: krótka historia wyzwalania nieznanej energii: W deweloperach drzemią ukryte talenty i niespożyte zasoby energii, które tylko czekają na to, aby je odkryć. Ale jak to zrobić? (Stworzyć odpowiednie środowisko). I do czego to prowadzi? (Do licznych pozytywnych zmian). Opowiem o tym, jak ponad dwa lata temu w 9LivesData zebrała się grupa ludzi chcących zrobić coś dobrego dla pozostałych i od tego czasu wciąż przeobrażających organizację.

• Manifest Agile okiem prawnika – dlaczego kochamy i nienawidzimy kontrakty na metodyki zwinne: Umowa może być zwinna, ale w bardzo specyficznych sytuacjach. Problem w tym, że zamawiający nie chcą takich sytuacji, i choć pożądają agile, umowy wolą tradycyjne. Jak to zderzenie oczekiwań połączyć i jak opisać założenia manifestu agile językiem prawnym”.

• Scrum (nie) dla Scrum Masterów: Agile przeżywa wspaniały rozkwit na świecie. O znajomość Scrum, czy innych metodyk z grupy Agile pyta dziś prawie każdy rekruter. O Agile napisano już tak wiele książek i publikacji, że można by poświęcić mu całe lata studiów. Mimo to, menedżerowie produktu wciąż drapią się po głowie próbując rozgryüć ten "nowy" fascynujący świat. Jak do tego doszło i co teraz?

• Marshmallow Challenge: Marshmallow Chelange to zadanie zespołowe polegające na zbudowaniu konstrukcji z makaronu spaghetti i ptasiego mleczka :)Jest świetnym sposobem, by doświadczyć korzyści z szybkiego prototypowania, pomaga znaleźć wspólny język i porozumienie w sprawie prototypu.
Opowiem o tym jakie jakie wnioski wyciągnęli członkowie Autodesk'a i czy architekci są lepszymi budowniczymi niż przedszkolacy ?.
Jeśli w ciągu minuty można zjeść 25 pianek, to jak wysoką wieże można zbudować w ciągu 18 minut ? Szereg wniosków wyciągniemy z dyskusji, bo każdy zespół i projekt ma swoją piankę …

Zapewniamy catering:

• Soki

• Kawa

• Herbata

• Słodkie przekąski

• Finger Food oraz Pizzę:)

Konferencja odbędzie się dzięki pomocy Ewy Fijołek i Rubena Harutyunyan oraz udostępnieniu pomieszczeń przez AVIVA :)

O 20:00 przenosimy się - intensyfikujemy networking oraz zaczynamy afterparty przy piwie. Wstęp dla uczestników bezpłatny, zamówienia indywidualnie przy barze.

Prośba o przybycie od 13:30 by uniknąć tłoku na recepcji oraz zdążyć na pierwszą prezentacje. Obowiązkowo widzimy się wszyscy na Afterparty - mamy cały lokal z ogródkiem dla Agile Warsaw. Bawimy się do rana. Jeśli nie możesz przyjść na konferencje przyjdź na integrację, przybij piątkę zamień słowo.

Koszt 11 USD ≈ 39 PLN (zawiera VAT).