#142. Tomasz Wykowski: Agile Product Management

Details

„Za siedmioma górami, za siedmioma lasami
Klient dokładnie wiedział czego potrzebuje…
Zespół dokładnie wiedział, jak to dostarczyć…
A po drodze nie zmieniło się nic.”

Życie byłoby dużo prostsze, gdyby ta bajka była prawdą. Jeżeli jednak nie mieszkasz w bajkowej krainie, to, tak jak wielu innych Product Managerów zmagasz się z problemami braku komunikacji, zmiany wymagań, zależności, opóźnień i wszechobecnej polityki.

Nie mogę Ci obiecać prostego lekarstwa na te problemy. Jednak chciałbym Ci przybliżyć skąd się biorą, jak ich unikać oraz jak sobie z nimi radzić gdy już się pojawią. W trakcie naszej sesji opowiemy sobie najpierw dlaczego nie możemy dostarczyć projektów na czas i dlaczego te dostarczone często nie spełniają naszych oczekiwań. Następnie zobaczymy co możemy z tymi problemami zrobić. Oczywiście w trakcie poprowadzimy kilka ćwiczeń i dyskusji.

---
Tomek pracował jako software engineer, project manager i Scrum Master.

W 2010 roku założył ProCognitę, żeby poprzez Agile Coaching i szkolenia pomagać ludziom budować niezwykłe organizacje. Od 2015 roku jest jedynym polskim Certyfikowanym Trenerem Scrum (Certified Scrum Trainer, CST) akredytowanym przez Scrum Alliance. Więcej na jego temat możecie przeczytać na https://procognita.pl/trenerzy/tomasz-wykowski/

---
Po zakończeniu spotkania tradycyjnie wybieramy się na "piwo" / networking do pobliskiej restauracji (zwykle po drugiej stronie ulicy (https://goo.gl/maps/gKN3eV4S5yJ2)).

Informacja dla zmotoryzowanych: zwykle wolne miejsca parkingowe można znaleźć tu (https://goo.gl/maps/5dEvAUAq6Qq) (wjazd tylko od strony północnej, z wiaduktu)

---
Gorące podziękowania dla Avivy (http://aviva.pl/) za goszczenie spotkań AgileWarsaw :)
Gorące podziękowania dla ProCognity (http://procognita.pl) za sponsorowanie nagrania :)