#173 [2w1] P. Orbitowska: Komunikacja empatyczna / P. Kuczyński: Samoorganizacja

This is a past event

70 people went

Location image of event venue

Details

Paulina Orbitowska–Fernandez:
"Czy leci z nami żyrafa? 4 formy słyszenia trudnego komunikatu."

Sposób, w jaki słyszymy trudne dla nas komunikaty, wypowiadane przez naszych współpracowników, czy bliskich, ma kluczowe znaczenie w budowaniu empatycznej komunikacji. Bywa, że dzieje się to automatycznie, jakby poza naszą świadomością. Jednocześnie to, co sobie pomyślimy ma wpływ na to, jak zareagujemy. A to, jak zareagujemy, ma wpływ na to, jak zbudujemy relacje oraz na kulturę feedbacku, która panuje w naszej organizacji.
Podczas spotkania, którego treść oparta jest na pracy i działalności Marshalla Rosenberga, twórcy Nonviolent Communication, NVC (Prozumienia bez przemocy) przyjrzymy się, w jaki sposób słyszmy trudne komunikaty i jaki ma to wpływ na nasze relacje. Zobaczymy również, co możemy zrobić, aby nie tracić kontaktu ze sobą oraz z drugą osobą. Finalnie, odpowiemy sobie na pytanie „czy leci z nami żyrafa”? Czy w pracy, jest miejsce na empatię, która jest jak „maska tlenowa”, niezbędna do przeżycia i jakościowego życia?

Dla kogo?
(odnosimy się do person AgileWarsaw https://persony.agilewarsaw.com )
Persony szczególnie zainteresowane: Otto, Antoni, Piotr i Janusz.

Paulina Orbitowska–Fernandez – trenerka empatycznej komunikacji, wg NVC Marshalla Rosenberga, business & life coach, nauczycielka, b. dyrektorka prywatnej szkoły, promotorka idei zwinnych metod zarządzania projektami w edukacji w Polsce, eduScrum trener i coach, absolwentka studiów podyplomowych Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga Collegium Civitas oraz studiów Train The Trainer NVC w Collegium Civitas i wielu zaawansowanych kursów. Współorganizatorka Maratonu Empatii www.maratonempatii.blogspot.com. Studiowała na Uniwersytecie Szczecińskim oraz na Universidad de Salamanca. Prywatnie mama nastoletniego syna, który jest dla niej źródłem miłości i nauki. Więcej na www.paulinaorbitowska.pl

Link do artykułu, może się przyda?
https://www.empathiceurope.com/is-there-any-space-for-empathy-in-business/

-----
Piotr Kuczyński:
"O co może rozbić się Twój Agile?
Jak systemy społeczne i władza wpływają na nas i nasze zespoły."

Mówią, że Agile działa. Pomaga osiągać świetne wyniki, rozwijać się, adaptować do zmiennych warunków rynkowych. Podobno jeżeli użyjemy właściwych technik i frameworków to będzie dobrze. Tylko że to nie takie proste, bo Agile to ostatecznie ludzie i ich interakcje.

W trakcie wydarzenia będę chciał Wam opowiedzieć historię o tym skąd u nas czasem poczucie bezradności, jak nasze otoczenie kształtuje nas i jak my możemy skutecznie na nie wpływać na to otoczenie i pomagać innym znaleźć wewnętrzną motywację, żeby innym też się chciało. Podróż zaczniemy od sytuacji zespołu i z biegiem czasu dotrzemy na szerokie wody relacji w całej organizacji.

Mam nadzieję, że znajdziecie inspirację do szukania nowych sposobów lepszego zrozumienia i uporządkowania świata żebyście mogli bardziej świadomie podejmować działania prowadzące Was do celu.

Dla kogo?
(odnosimy się do person AgileWarsaw https://persony.agilewarsaw.com )

Persony:
1. SM w roli od 2 lat (?)
Chciałbym myśleć, że SM-a może ten temat zainteresować mimo iż w spójności z celem ma głównie praktyki i frameworki :-)
2. Developer—żeby mógł zwiększyć poczucie kontroli,
3. Strategy/Development Manager
4. Agile PM

-------
Zapraszamy do rzucenia okiem na nasze nowe FAQ (https://faq.agilewarsaw.com)

-----
Gorące podziękowania dla Santander Bank Polska (https://www.linkedin.com/company/santander-bank-polska/) za goszczenie nas.

Gorące podziękowania dla QAgile (https://www.qagile.pl/) za sponsorowanie nagrania Pauliny.

Gorące podziękowania dla Code Sprinters (http://agileszkolenia.pl) za sponsorowanie nagrania Piotra.