#177 Nawrocki & Czekan "Warsztat ze skutecznego budowania argumentacji"

This is a past event

47 people went

Deloitte

Aleja Jana Pawła II 22 budynek Q22 · Warsaw

How to find us

spotykamy się przy recepcji głównej na parterze prosimy o punktualność!

Location image of event venue

Details

"Jak przekonać zespół deweloperski?"
Warsztat ze skutecznego budowania argumentacji

Jak tworzą się przekonania?

Dlaczego tak ciężko jest przemówić do rozumu drugiej osobie pomimo, że nasze argumenty są bardzo logiczne, a intencje dobre?

Jak skutecznie i trwale zmieniać zdanie innych?

Dyskutowanie i przekonywanie ludzi to nieodłączny element pracy w środowisku dążącym do zwinności. Każdego dnia zdarza nam się przekonywać Zespół Deweloperski, że wciąż powinni szukać usprawnień ich pracy, a Product Ownera, że ręczne sterowanie pracą Zespołu na dłuższą metę może zmniejszać ich efektywność. Trener debatowania sportowego oraz Scrum Master pomogą Wam znaleźć odpowiedzi na powyższe problemy podczas dwugodzinnego warsztatu połączonego z krótką prelekcją.

W trakcie spotkania będziemy dużo argumentować, myśleć szybko i kreatywnie na tematy związane z Agile i nie tylko. Przejdziemy przez eksperymenty, badania naukowe dotyczące zmiany postaw oraz opinii i odniesiemy to do realiów pracy w Scrumie.

Naszym celem jest pokazać Wam podejście do perswazji, którego do tej pory nie znaliście oraz zapoznać Was z podstawowymi narzędziami do identyfikowania, analizowania i zmieniania przekonań.

Spotkanie zakończy się debatą moderowaną.

---
# Informacje o doborze uczestników:

Zapisy otwarte są do czwartku 07.03, od godziny 8.00, do piątku 8.03 godzina 20:00. Lista osób z pojawi się w piątek 08.03. po godzinie 20tej. Lista w tych dniach będzie dynamicznie korygowana zgodnie z aktualnymi "noshows" uczestników. Sprawdź w piątek po 20tej czy finalnie jesteś na liście.

Jeśli nie będziesz mógł uczestniczyć - poinformuj. Wiesz, że liczymy przypadki kiedy ktoś się zapisze i nie przyjdzie. To z szacunku dla tych, którzy przychodzą przewidywalnie i nie "marnują" miejsc.

----
#Dla kogo?
(odnosimy się do person AgileWarsaw https://persony.agilewarsaw.com )

1. Otto, SM w roli od 2 lat
2. Yerzyk, SM w roli od kilku miesięcy
Podczas ćwiczeń uczestnicy będą uczyli się skutecznego budowania argumentacji w oparciu o posiadaną już wiedzę o Scrumie i zwinności

----
#Parę słów o trenerach:

Radosław Czekan - Założyciel i Dyrektor Treningowy Warsaw Debate Chamber, półfinalista Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w Debatowaniu (EFL), najlepszy mówca, finalista i sędzia ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów debat sportowych. Posiada ponad 700h doświadczenia w szkoleniu z wystąpień publicznych i debatowania dla m.in.: uniwersytetów, biznesu, NGO, akademii liderów, polityków oraz kursantów Warsaw Debate Chamber. Potrafi dyskutować do rana nad moralnymi dylematami nowych technologii.

Piotr Nawrocki - z wykształcenia inżynier lotnictwa, w godzinach pracy Scrum Master wspierający Zespoły Deweloperskie w największym polskim banku. Pasjonat Zwinności pod każdą postacią - po godzinach poszukuje jej podczas eksperymentowania w kuchni i parzenia kawy alternatywnymi metodami. W weekendy trener umiejętności miękkich w organizacjach pozarządowych.

---
Gorące podziękowania dla Deloitte (http://www.facebook.com/DeloitteDigitalPL) za goszczenie nas.

---
Zapraszamy do rzucenia okiem na nasze FAQ (https://faq.agilewarsaw.com)