EVO - Evolutionary Project Management - Jakub Drzazga

This is a past event

121 people went

Location image of event venue

Details

Emocje po AotB 2018 powoli opadają, a my nie zwalniamy tempa :)
Zapraszamy na kolejne warsztaty Agile Wrocław. Tym razem odwiedzi nas Kuba Drzazga z EVO.

Kilka słów o warsztacie:
Zazwyczaj w projektach wszyscy są pochłonięci tworzeniem nowych funkcjonalności. Celem projektu staje się ilość wytworzonych feature'ów albo zrealizowany zakres. Bardzo łatwo wpaść pułapkę braku wartości - mamy gotowy produkt którego nikt nie chce używać!

Evolutionary Project Management daje nam narzędzia do tego aby przedefiniować cel na dostarczanie wartości interesariuszom - czyli osobom dla których projekt jest tworzony.

Zanim zaplanujemy jakąkolwiek pracę najpierw trzeba w sposób metodyczny znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:
- Czyje potrzeby projekt powinien zaspokoić?
- Jakie są to potrzeby?
- W jakim stopniu są one realizowane przez poszczególne rozwiązania? W 5% a może w 95%?
- Jakie inne działania spełniłyby te potrzeby lepiej i taniej?
- Jak w sposób regularny dostarczać soft dający wartość?

Evolutionary Project Management pozwala nam dostarczać wartość w sposób MIERZALNY. Dzięki podejściu Impact Estimation decyzje biznesowe są w pełni świadome i skupione na przyszłych rezultatach zamiast na tworzeniu kolejnych feature'ów.

O Trenerze
"Jakub posiada doświadczenie z najróżniejszych obszarów powiązanych z projektami IT. Zaczynał jako developer. Później już jako Scrum Master wprowadzał Scruma w kolejnych projektach. pracował też jako PM w projektach zwinnych nie opierających się o Scruma. Przez jakiś czas był też członkiem zarządu software house'u. Obecnie robi to co lubi najbardziej: jest konsultantem i szkoleniowcem.

Od wielu lat pomaga organizacjom począwszy od start upów na korporacjach kończąc rozwiązywać najróżniejsze problemy. Gdy wymaga tego sytuacja dołącza do projektu i pomaga wyprowadzić go z krytycznej sytuacji. Nie akceptuje kosmetycznych zmian i podążania za projektowa modą. Jeżeli pomaga wdrażać w organizacji Scruma to tylko po to aby wytwarzano lepszy software i jest to najlepsze rozwiązanie istniejących problemów."

Dziękujemy naszym patronom, dzięki którym jesteśmy w stanie organizować dla was kolejne darmowe warsztaty. Wspierajcie nas na https://patronite.pl/agilewroclaw
W szczególności dziękujemy najhojniejszym patronom:
- Sebastian Niewolik
- Brass Willow - Filip Czapeczka
- Michał Rychlik
- Tomasz Bednarski
- Scrum Group Sylwiusz Pytka
- agileninja.net Pawel Kalinowski
- Rafal Makara
- Katarzyna Cieślinska
- Bartosz Jeske