Jak przezwyciężać pięć dysfunkcji w pracy zespołowej

This is a past event

129 people went

Location image of event venue

Details

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek dlaczego w Waszym zespole bywa tak, że więcej jest rywalizacji niż wzajemnej współpracy? Dlaczego mało ze sobą rozmawiacie konstruktywnie? Dlaczego często brakuje zaangażowania, a większość osób unika odpowiedzialności? Dlaczego tak trudno osiągacie zespołowe cele i ciągle pojawiają się te same problemy do rozwiązania? Praca zespołowa i jej prawdziwy potencjał w znacznej mierze jest niewykorzystany w wielu organizacjach, a to mogłoby być źródłem trwałej przewagi konkurencyjnej

Jeśli zmagacie się z którymś z takich problemów to gorąco zapraszamy Was na warsztat, który poprowadzi dla Was Scrum Master Krzysztof Serkies.

W RAMACH WARSZTATU:
Na warsztacie zapoznacie się z modelem Patricka Lencioniego - 5 dysfunkcji pracy zespołowej.
Wspólnie zastanowimy się co wpływa na efektywność pracy zespołowej i jej prawdziwy potencjał, poszukamy praktycznych narzędzi, ćwiczeń, dobrych praktyk, sposobów pracy z zespołem w celu zapobiegania i przezwyciężania dysfunkcjom i wykorzystaniu prawdziwego potencjału zespołu.

Prośba o wypełnienie krótkiej anonimowej ankiety jeszcze przed wydarzeniem. Wyniki tej ankiety będą dla nas cennym wkładem do warsztatu:
https://krzysztofserkies.typeform.com/to/NYcbbj

Zapraszamy Cię do wykonania już teraz indywidualnie przed warsztatem testu sprawdzającego, czy w waszych zespołach w codziennej pracy występują któreś z pięciu dysfunkcji --> link do pobrania testu: https://cutt.ly/AgileYourself_TEST5dysfunkcji

POZIOM ZAAWANSOWANIA:
Jeśli zastanawiacie się czy u uczestnika jest potrzebna wiedza o Agile, Scrum i doświadczenie w pracy w IT to odpowiedź brzmi: NIE 😊
Choć jeśli większość uczestników będzie z branży IT to będziemy nawiązywać do przykładów z pracy zespołów scrumowych i samoorganizujacych się.
Ogólnie przyda się doświadczenie w pracy zespołowej, którą z pewnością każdy z Was w swoim życiu już doświadczył. Gorąco więc zapraszamy do zapisów zarówno początkujących jak i doświadczonych liderów, menadżerów, Scrum Masterów jak i osoby, które na co dzień pracują w zespołach i chciałyby usprawnić w nich pracę, aby stawały się coraz lepsze.

O TRENERZE:
Krzysztof Serkies - Agile Coach i Scrum Master z wyboru i z pasji. Czuje niezaspokojoną potrzebę nieustannego rozwoju i usprawniania, a filozofia agile jest mocno spójna z jego wewnętrznymi wartościami. Jest pozytywnie nastawiony do świata, wierzy w ludzi i w ich pozytywny pierwiastek. Z energią wspiera pozytywne zmiany w organizacjach w kierunku efektywności i zwinności. Mocno wierzy w pracę zespołową i niesamowita synergie, magię kreatywności jaka powstaje na styku cross-funkcjonalnych efektywnych zespołów skupionych na budowaniu i rozwijaniu produktów. Wspiera w organizacjach budowanie właśnie takich zespołów, kierujących się wartościami Agile.