CodeBB - Ten o lepszym kodzie i ułatwianiu sobie życia

CodeBB
CodeBB
Public group

Klubokawiarnia Aquarium

3 Maja 11A · Bielsko-Biała

How to find us

Galeria Bielska BWA: ul. 3 Maja 11 (na piętrze) https://www.facebook.com/pg/klubokawiarnia.aquarium/about/?ref=page_internal

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy CodeBB, które tym razem odbędzie się 2 grudnia o godzinie 17:30.
W jego trakcie będziecie mogli wysłuchać dwóch prezentacji:

"Vavr - boczne kółka Javy w funkcyjnym świecie" - Piotr Pysz
Już od Javy 8 wprowadzono pierwsze mechanizmy znane ze świata funkcyjnego, niestety było ich niewiele. Początkowo luka ta została wypełniana przez JavaSlang znane później jaki Vavr. Czy w dobie dynamicznie rozwijającej się Javy, boczne kółka serwowane przez Vavr nadal są potrzebne?

"Statyczna analiza kodu" - Mateusz Winnicki
Czy kiedykolwiek podczas code review musiałeś użerać się ciągle z tymi samymi błędami? Czy koledzy z zespołu ciągle zapominają o tych fajnych klamrach albo długości wcięcia? Czy ciągle tracisz czas na pisanie tego ze klasa nie może mieć 10k lini? Jeśli tak to mam dla ciebie rozwiązanie!
Statyczna analiza kodu to nie tylko narzędzie do ustawiania formatowania, ale też, jeśli używany poprawnie, doskonały kombajn do automatyzowania dużej ilości pracy i zapobiegania niepotrzebnych kłótni i awantur.
W prezentacji omówię kilka typów statycznej analizy, ustalę jak utworzyć zasady które pasują wszystkim w projekcie oraz opowiem jak wpływa to na pracę oraz umiejętności zespołu w długim czasie. Po tym czasie każdy z was zostanie fanem takiego typu automatyzacji 🙂

Po zakończeniu prelekcji, tradycyjnie ruszymy ulicami naszego miasta by zasiąść gdzieś i porozmawiać o programowaniu :)
Więcej szczegółów i rejestracja na wydarzenie na stronie https://codebb.pl

Dziękujemy i do zobaczenia!

https://codebb.pl
https://www.facebook.com/events/405410310337482/