This Meetup is past

38 people went

Location image of event venue

Details

Robimy wrzawę i mobilizujemy siły! ;) Tym razem gwiazdą na deskach naszego bielskiego JUG'a będzie Jarosław Pałka z Krakowa. Pojawi się u nas osobiście! :) Jest człowiekiem od lat występującym na konferencjach Javowych.

Bio:

Od ponad 15 lat w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i „inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami „waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za ciebie. W międzyczasie dałem się porwać ideą TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST i NoSQL, by potem porzucić je by zgłębić tajniki „system thinking” i zachwycić się siłą jaką niesie z sobą „metafora” i odkryć, że rządzą nami te same prawa „natury”. Niepokorny wyznawca kościoła JVM, badacz bytecode'u i JIT oraz wszelkiej maści parserów, interpeterów i kompilatorów. Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach trener w http://symentis.pl i autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/ oraz samozwańczy dyktator w radach programowych konferencji JDD oraz 4Developers.

Abstract:

IT, “just in time”, “hot spot”, tajemniczy, cichy bohater JVM. Dowód na stwierdzenie, że każda wystarczająco skomplikowana technologia ma w sobie element magiczny. Jeśli myślisz, że ta prezentacja będzie wypełniona praktyczna wiedzą, lub też, nie daj Boże, pozwoli Ci zrozumieć jak działa JIT. Jesteś w błędzie. Będzie to festiwal wiedzy bezużytecznej, zbędnej i nazbyt odklejonej od naszej codziennej pracy, podlanej sosem asemblera i ISA Intel x86_64. Celem tej prezentacji jest chwila zadumy i zachwytu nad pięknem technologii. Chwila refleksji jak niewiele wiemy i jak wiele skrywa się pod kolejnymi warstwami abstrakcji, bibliotek i framework’ów. Prezentacja opierać się będzie na kilku prostych przykładach w języku Java i analizą zachowania JIT. Dla szybkiego osiągnięcia stanu wspólnej świadomości, przykłady poprzedzone będą szybkim wprowadzeniem do interpretera bytecode, kompilatorów C1 i C2, technik “inline” i “escape analisys”, deoptymalizacji i narzędzi do inspekcji zachowania powyższych mechanizmów. Podczas prezentacji spotkamy takie techniki wykorzystywane przez JIT jak, class hierarchy analisys, constant propagration, loop unrolling i intrinsics. Tą prezentacje sponsoruje -XX:+PrintCompliation, -XX:+PrintInlining, -XX:+PrintInterpreter oraz hsdis.

Zapraszamy Wszystkich zatem na czwarte spotkanie Bielsko-Biała Java User Group, które odbędzie się we czwartek 6 października 2016 roku na ATH budynek L sala 318 o godzinie 18:00. Niech nasze spotkanie będzie następnym przełomowym ;) Skorzystajmy z okazji do prowadzenia żywych dyskusji i wykorzystania naszego wspólnego grupowego potencjału! ;D

Po spotkaniu zapraszamy Wszystkich na AfterParty:

https://www.meetup.com/Bielsko-Biala-JUG/events/234474215/

Do zobaczenia we czwartek!