W świecie botów czyli po co nam SI

Details

Łukasz Lenart, na pewno znacie tego człowieka z naszych meetupów ;) Łukasz to niepoprawny optymista, choć zdarzają mu się chwile zwątpienia w ludzkość. Naiwnie wierzący że wszyscy zawsze chcą dobrze. Kodujący w Scali javowiec choć bez przekonania czy to jest to co chce robić w przyszłości (kodować w Scali znaczy się, bo kodować w ogóle to jak najbardziej). Zakochany w CSSach i JavaScriptcie, w szczególności w CoffeeScript. Mocno zaangażowany w projekt Apache Struts choć nikt nie rozumie po co :) Wyznający zasadę, że kod który właśnie napisałeś jest już przestarzały (@deprecated :)

Łukasz wystąpi z prelekcją:

"W świecie botów czyli po co nam SI"

Prezentacja będzie wprowadzeniem do świata botów, postaram się wytłumaczyć czym są boty, jak można je tworzyć i do czego mogą być użyteczne. W trakcie wystąpienia zaprezentuje jak wygląda proces tworzenie bota, który może wesprzeć wewnętrzne procesy w firmie - w tym przypadku proces rekrutacji nowych pracowników. Drugi przykład to użycie bota jako asystenta na Messenger celem uniknięcia potrzeby pisania natywnej aplikacji mobilnej, która miałaby współdziałać z nasz aplikacją webową.

Spośród czterech prelekcji, które zaproponował nam Łukasz wygrała ta o botach, dwoma punktami, bo na drugim miejscu uplasowała się prelekcja pod tytułem "Dlaczego cię nie zatrudnimy" ;).

Wieczorem oczywiście afterek sponsorowany przez Software Mill. Życzymy dobrego odbioru we wtorek i do zobaczenia.

http://www.lenart.org.pl/