Past Meetup

C_tech #4 Mikrousługi/Sagi & Lightning talks

This Meetup is past

35 people went

Connectis_

ul. Młyńska 23 · Katowice

How to find us

Zapraszamy na 2 piętro ;)

Location image of event venue

Details

Zapraszamy na czwarte spotkanie w ramach grupy C_tech. Spotkanie będzie miało inną formułę niż do tej pory. Zaczniemy od prelekcji "O złożonych procesach biznesowych w rozproszonym świecie mikrousług", a następnie 3 lightning talks.
Lightning talks to krótkie 5-7 minutowe wystąpienie, na dowolny, wybrany przez Was temat. Wiemy, że wielu z Was ma coś ciekawego do przekazania, zachęcamy do zapisów. Lightning talks nie nagrywamy, nie musicie się stresować kamerą, dzielimy się wiedzą w kameralnym gronie ;)
Zapisy na lightning talks: http://bit.ly/2TpSlMf, a dla osób, które się zgłoszą przygotowaliśmy nagrody. Po spotkaniu zapraszamy na pizzę, piwo i networking!
Na meetupie do wygrania roczna, indywidualna licencja JetBrains.

Agenda:

18:00 – 19:30 Dariusz Pawlukiewicz "O złożonych procesach biznesowych w rozproszonym świecie mikrousług"

Mówi się, że my - programiści to osoby odpowiedzialne za przekształcanie wymagań biznesowych w kod. Pracując na co dzień przy monolitach, rzadko zdarza się sytuacja w której modelowanie procesu biznesowego sprawia nam wiele kłopotu. Zazwyczaj kończy się na serwisie aplikacji, kilku wywołaniach domeny, paru if-ach, a gdy robi się na prawdę "srogo" wpadnie nawet wzorzec strategii. Całość pisze się łatwo, szybko i przyjemnie, a co najważniejsze...działa. A skoro działa to warto to popsuć np. ów proces przenosząc do rozproszonego świata mikrousług gdzie nawet najprostsze rzeczy wymagają często użycia zewnętrznych bibliotek i rozbudowy infrastruktury aplikacji. Na prezentacji dowiesz się jakie problemy w tworzeniu złożonych procesów biznesowych stawiają przed programistą mikrousługi. Poznasz także lepsze i gorsze sposoby na ich rozwiązanie w oparciu o praktyczne przykłady w aplikacji ASP.NET Core.

Dariusz Pawlukiewicz

Absolwent wydziału Cybernetyki na Wojskowej Akademii Technicznej. Miłośnik języka C# oraz platformy .NET Core. Entuzjasta DDD, CQRS oraz wszelkich zagadnień związanych z systemami rozproszonymi. Regularnie prowadzi bloga foreverframe.net, a okazjonalnie pojawia się na spotkaniach oraz konferencjach programistycznych w roli prelegenta. Aktualnie pracuje jako Full Stack Developer w firmie Connectis_.

2. Ligtning talk #1 – 10 min
3. Ligtning talk #2 – 10 min
4. Ligtning talk #3 – 10 min

5. Networking & Pizza