Mariusz Gil - Event Storming

This is a past event

34 people went

Location image of event venue

Details

Sponsorem spotkania jest firma 7N

Zapraszamy na kolejny warsztat o Event Stormingu. Tym razem prowadzącym będzie Mariusz Gil.

Opis warsztatu:
O EventStormingu w ostatnim czasie powiedziano już sporo, a o samej technice jest naprawdę głośno, także za sprawą Thoughtworks i opublikowanej ostatniej edycji Technology Radar. Spektrum możliwych zastosowań EventStormingu w IT, ale także poza nim sprawia, iż jest coraz częściej adoptowana i wykorzystywana w codziennej pracy zespołów.

Najlepszym sposobem na "rozgryzanie" tej techniki jest aktywne uczestnictwo w samej sesji, więc tym razem zamiast prezentacji będziemy tylko modelować, "learning-by-doing". Naszym głównym celem będzie notacja i koncepty wykorzystywane na DesignLevelu, jednak przyjrzymy się także wybranym sposobom zakończenia sesji BigPicture.

Plan warsztatów:
- krótka sesja BigPicture domeny zamawiania przejazdu Uberem, w ujęciu Start From Extremes, wszyscy pracować będziemy nad jednym modelem
- podział na 2 lub 4 grupy, w zależności od liczby uczestników
- zamodelowanie z użyciem notacji DesignLevelu wybranych flow z BigPicture
- przegląd rozwiązań

UWAGA!
Jest to powtórka warsztatu, które Mariusz prowadził już dwukrotnie w ramach naszej grupy.
Wprowadzamy weryfikację osób nie przychodzących na warsztaty - jeśli ktoś zapisany nie pojawi się - dostaje zakaz wejścia na kolejne warsztaty organizowane w ramach DDD-WAW.
Zapisy ruszają w piątek (1 marca o 18.00). Prosimy o przemyślane zapisywanie się, żeby nie anulować RSVP w ostatniej chwili.

O prowadzącym:

Mariusz Gil
Z branżą IT związany od ponad 18 lat, w tym czasie pracował m.in. dla Naszej-Klasy, Gadu-Gadu, Adv.pl, a także jako konsultant w zakresie tematyki skalowalności i wydajności aplikacji internetowych. Interesuje się m.in. zagadnieniami związanymi z budową skalowalnych i wydajnych rozwiązań webowych, zarówno od strony architektury aplikacji jak i infrastruktury serwerowej.
Pasjonuje się tematami związanymi z analizą dużych zbiorów danych.
Uczestnik i prelegent na wielu konferencjach i spotkaniach branżowych, prowadził sesje m.in. na 4Developers, SFI, Confiturze, WebClusters, Future of IT.
Od kilku lat współpracuje z Fundacją Wspierania Edukacji Informatycznej Proidea pomagając merytorycznie m.in. w Radzie Programowej 4Developers, a także z PLUG podczas konferencji PHPCon. Współorganizator otwartych spotkań dla programistów phpers.pl oraz devacademy.pl.