Skip to content

"Pogromcy mitów: HTTP/2 i wydajność stron WWW" oraz "Misra C"

Photo of
Hosted By
Paweł S. and Andrzej S.

Details

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie zielonogórskiej grupy DEV@ZG, sponsorowane przez ADB (https://www.adbglobal.com/).

Temat 1: "Pogromcy mitów: HTTP/2 i wydajność stron WWW"

Naszym gościem będzie Piotr Stapp (https://stapp.space/) (blog (https://stapp.space/)), IT Expert at mBank S.A., developer, engineer, craftsman. JavaScript lover. Adept of DevOps and automation.

Wielu deweloperów pokłada nadzieje w HTTP/2, który już wkrótce ma być powszechny. Jednakże, czy wszystkie problemy zostaną magicznie rozwiązane?

Zaczniemy od historii, dotkniemy tego co jest dzisiaj, a potem skupimy się na najbliższej przyszłości. Uwzględniając m.in: HTTP/2, FLIF i WebP czy Google HTML/CSS Style Guide.

Kilka mitów i pseudo-faktów zostanie sprawdzonych i obalonych na żywo.

Temat 2: "Misra C"

Drugim gościem będzie Maciej Wołosewicz, Senior Embedded Developer z firmy Globallogic ( http://www.globallogic.com ) miłośnik Linuxa i ogólnie pojętego niskopoziomowego Embedded.

Maciej Wołosewicz opowie o standardzie MISRA C, który został stworzony z myślą o przemyśle samochodowym. Obecnie jednak jest podstawowym standardem tworzenia oprogramowania we wszelkich systemach, które wymagają dużej niezawodności m.in. przemysł lotniczy, kolejowy, medyczny, telekomunikacyjny oraz militarny. Prezentacja przybliży nam ten standard i pokaże jak się go używa.

Organizacyjnie:

I wiecie co? Kolejne spotkania ogłosimy już niebawem!

Tymczasem zapowiada się niezła zabawa!

Przybywajcie!

Plac Pocztowy 9 · Zielona Góra