Past Meetup

120. Spotkanie Data Community - Tomasz Gołaszewski i Michał Pawlikowski

This Meetup is past

103 people went

Location image of event venue

Details

Nasze listopadowe spotkanie będzie częściowo kontynuacją tematu, który pojawił się w poprzednim miesiącu - jakość danych. Tomek Gołaszewski przypomni nam usługę DQS, która jest częścią Microsoft SQL Server. Następnie, wracając do tematów użytecznych dla większości z nas, Michał Pawlikowski podniesie kwestie sprawniejszego posługiwania się Management Studio.

18:00 - 18:15 Powitanie

18:15 - 19:20 Tomasz Gołaszewski - Zadbaj o Data Quality z pomocą SQL Server

Na poprzednim spotkaniu, Hubert wprowadził nas w świat Data Quality, dając tym samym świetny wstęp do części technicznej. W swojej, już czysto technicznej sesji, opowiem jak przy pomocy wbudowanego narzędzia DQS w SQL Server zadbać o jakość swoich danych (omówimy zarówno aplikację, jak i komponenty w SSIS). Pokażę jakie możemy wykonać tam operacje, jak performują oraz jak korzystać z narzędzia, aby osiągnąć konkretne cele biznesowe.

19:20 - 19:50 Networking, luźne rozmowy, i zapewne poczęstunek

19:50 - 21:00 Michał Pawlikowski - Poznaj swoje Management Studio

Zaskoczony pozytywnym odzewem po zaledwie kilku wskazówkach pokazanych podczas mojej ostatniej prelekcji, kontynuuję temat opowiadając tym razem już o wszystkich zakamarkach, które warto znać w SSMS. Będzie też słów kilka o darmowych dodatkach, jak również o jego "młodzszym bracie".

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w dzień spotkania, przed południem.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na [masked]

Zapraszamy,
Michał i Hubert

SQLServer Azure