Past Meetup

123. Spotkanie Data Community - Łukasz Szozda

This Meetup is past

44 people went

Location image of event venue

Details

W naszym mieście nieco się rozluźniło ze względu na szkolne ferie, ale my nie zwalniamy tempa i serwujemy Wam następną porcję solidnej wiedzy na tematy bazodanowe. Tym razem odlecimy nieco w kierunku obowiązującego nas standardu jakim jest ANSI/ISO SQL i zobaczymy czego można będzie spodziewać się w następnych wydaniach relacyjnych silników bazodanowych. Z uwagi na SQLSaturday w Krakowie zrobimy tylko jedną sesję, gdyż niektórzy muszą się pojawić w piątek rano na warsztatach.

UWAGA! Zmiana miejsca naszego spotkania!

18:00 - 18:15 Powitanie

18:15 - 19:15 Łukasz Szozda - Row pattern matching

Celem prezentacji jest przedstawienie nowej opcjonalnej klauzuli MATCH_RECOGNIZE, która została wprowadzona do standardu ISO:2016. Pozwala ona na wykrywanie w danych (zwłaszcza ciągów czasowych) wzorców defiowanych przez użytkownika. Zapytania, które wcześniej musiały być realizowane przez rozbudowane wielopoziomowe CTE lub zewnętrzne biblioteki mogą zostać wykonane w obrębie samego języka SQL. W prezentacji skupię się na przedstawieniu podstawowej składni jak i kilku przykładów (dema przy użyciu Oracle/Apache Flink) obrazujących potencjalne wykorzystanie nowej funkcjonalności.

19:15 - 19:45 Networking, luźne rozmowy, i zapewne poczęstunek

19:45 - Koniec spotkania

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w dzień spotkania, przed południem.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na [masked]

Zapraszamy,
Michał i Hubert