125. Spotkanie Data Community - Databricks, Kusto & Microsoft Flow

This is a past event

101 people went

Location image of event venue

Details

Michał i Paweł już są nam bardzo dobrze znani. Obok ich sesji nie przechodzi się obojętnie i na pewno nie zaskoczą nas trywialnością poruszanych problemów. Na dodatek udało nam się także zaprosić wielkiego człowieka od platformy Microsoft Flow - Jona Levesque'a. Zapraszamy na ekspercką ucztę!

UWAGA! Miejsce naszego spotkania to siedziba DXC!

18:00 - 18:20 Zbieramy się, powitanie

18:20 - 19:10 Michał Gołoś - Azure Data Explorer (Kusto) oczami programisty SQL Server

Abstrakt: Kusto. Do niedawna nikt nie słyszał o tej usłudze w Azure. Dzisiaj Azure Data Explorer, bo taką nazwę ma obecnie usługa, jest jedną z opcji dla tych rozwiązań Big Data, w których głównym wyzwaniem jest szybko analizować ogromne wolumeny danych. Celem prezentacji jest przedstawienie Azure Data Explorer i scenariuszy użycia tej usługi z perspektywy programisty SQL Server mającego doświadczenia w projektowaniu hurtowni danych i na co dzień myślącego w języku T-SQL.

19:10 - 19:40 Jon Levesque - Customer stories, Q&A, etc...

Description: Couple of real-life stories on implementation of Microsoft Flow and surrounding technology.

19:40 - 20:00 Networking, luźne rozmowy, i zapewne poczęstunek

20:00 - 21:00 Paweł Potasiński - Azure Databricks dla programisty T-SQL

Abstrakt: Czasy się zmieniają. Mamy epokę chmury, kontenerów, usług PaaS. Ale pewne rzeczy pozostają niezmienne. Na przykład taki język SQL. Od jakichś 50 lat jest, ma się dobrze, ba, jego znajomość jest oczekiwaną kompetencją w świecie IT - od DevOps, przez programistów, administratorów baz danych, inżynierów big data, analityków. To skoro o analitykach mowa, w Azure Databricks też mogą oni używać SQL-a. Celem sesji będzie pokazanie, jak wygląda świat Azure Databricks oczami osoby, która wyszła z krainy SQL Server i radzi sobie z językiem T-SQL.

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w dzień spotkania, przed południem.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na [masked]

Zapraszamy,
Michał i Hubert

Azure SQLServer