Docker Warsaw #1 - Docker Global Mentor Week

Canceled

Citi (budynek Citi/T-Mobile)

Marynarska 12 · Warsaw

How to find us

Wejście po lewej stronie dziedzińca (wejście z szyldem Citi), sale Dublin i Belfast na parterze. Odbierzemy was z recepcji

Location image of event venue

Details

Witajcie, witajcie,

Sporo czasu minęło od ostatniego spotkania grupy Docker Warsaw już czas wrócić do życia.

Jest ku temu świetna okazja – Docker Global Mentor Week!

Jest to inicjatywa zaproponowana przez Dockera, która ma na celu dać nam możliwość darmowej nauki ( #learndocker ) Dockera na różnych poziomach zaawansowania.

To dobra okazja, żeby ożywić naszą grupę a przy okazji poszerzyć wiedzę o samym produkcie.

W ramach idei Docker Global Mentor Week mamy możliwość pracy z przygotowanymi przez Dockera labami (self paced – będą potrzebne własne laptopy), które będą dla nas dostępne przez LeranDot. Planujemy uruchomić dwie linie – podstawową i zaawansowaną, w których każdy z was będzie mógł poćwiczyć pracę z Dockerem.

Laby poprowadzą dla was nasi mentorzy, którzy będą w ramach możliwości starali się pomóc wam przejść przez poszczególne ćwiczenia.

Mentorami jesteśmy my, osoby które reanimują grupę. Nie pracujemy w firmie Docker, ale pasjonujemy się tym tematem i chcemy pomóc wam też go poznać.

Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem, masz doświadczenie pracy z Dockerem zapraszamy cię do pomocy. Zawsze potrzeba kogoś kto podpowie, pomoże i podzieli się wiedzą i doświadczeniem.

Ramowa agenda spotkania:

17:30 – Drzwi otwarte, networking

18:00 – 18:15 – Powitajka, krótka prezentacja wprowadzająca

18:15 – 20:30 – Praca z wybranym labem

20:30 – pizza, networking

Prosimy Was o poczynienie pewnych przygotowań, co powinno nam mocno ułatwić pracę. Kilkadziesiąt osób, przeciążona sieć Wi-Fi - znacie klimat.

1) stworzenie konta na Docker Hub (https://hub.docker.com/);

2) wstępny setup Dockera na laptopie:

- użytkownicy Linux-a: zainstalujcie Docker Engine (docker) i Docker Compose (docker-compose). Upewnijcie się, że macie Docker Compose w wersji 1.6 lub wyższej uruchamiając komendę `docker-compose version`

- użytkownicy macOS: zainstalujcie Docker for Mac (https://docs.docker.com/engine/installation/mac/) lub, jeśli macie starszy system, Docker Toolbox (https://www.docker.com/products/docker-toolbox);

- użytkownicy Windows: jeśli macie Windows 10 pro zainstalujcie Docker for Windows (https://docs.docker.com/docker-for-windows/), w przeciwnym razie Docker Toolbox (https://www.docker.com/products/docker-toolbox);

3) Ściągnięcie kilku obrazów coby oszczędzić nieco sieć w trakcie warsztatów - komendy poniżej:

- docker pull hello-world

- docker pull alpine

- docker pull seqvence/static-site

- docker pull node:5.11.0-slim

- docker pull python:2.7-alpine

- docker pull redis:alpine

- docker pull postgres:9.4