EDGE1meetupS Kraków

This is a past event

23 people went

Location image of event venue

Details

Strony internetowe już dawno przestały być prostym miksem HTML, CSS i JavaScript. Obecnie stanowią rozbudowane aplikacje lub wręcz całe systemy, a do tego szturmem zaczynają uderzać w świat rozwiązań mobilnych i desktopowych, starając się zająć ich miejsce. To wszystko wygląda prosto i wspaniale kiedy słyszymy o tym na konferencji, czytamy artykuł na blogu bądź też oglądamy webinarium. Jednak kiedy siadamy by samodzielnie przygotować takie rozwiązanie ilość wyborów, jakie przed nami stoją jest olbrzymia.
Wśród dylematów które poruszymy w trakcie trwania meetupu będą następujące zagadnienia: jaka architektura rozwiązania, jakie frameworki, jakie biblioteki, jak komunikować się pomiędzy elementami systemu, jak zbudować aplikację na różne środowiska, jak zarządzać naszym ekosystemem i wiele innych.

Link do biletów: http://bit.ly/2KohgxC

Łukasz Łuczak opowie i pokażę jak można ten proces uprościć, jakich narzędzi użyć by łatwo zbudować aplikację przeglądarkową, desktopową oraz mobilną, która będzie działać wraz z naszym własnym malutkim mikroserwisowym backendem. Zaprezentowane rozwiązanie będzie korzystać z React i Angular, będą użyte WebComponenty, a na backendzie spotkamy między innymi NestJS, a wszystko to okraszone solidną dawką TypeScript. Zobaczycie jak prosto użyć w tym procesie założenia DevOps, jak przygotować cały pipeline CI/CD. Mimo, iż Łukasz zaprezentuje tylko przykładową aplikacja, rozwiązania o których opowie będziecie mogli użyć w innych projektach, a także wdrożyć w tych już istniejących.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Link do biletów: http://bit.ly/2KohgxC