What we're about

We come together for relationship, mindfulness and social events that are facilitated in English, most with translation to Turkish. Please join us to improve your English, relationship and mindfulness skills.

Upcoming events (5+)

Sekiz Bilinç Seviyesi Gelişimi

Zincirlidere Cd. No:92

TRY50.00

Bireyler bilincin çeşitli aşamalarında büyüme ve gelişme potansiyeline sahiptir. Açılış meditasyonu ve koşulsuz sevgi çemberinden sonra, bizim için mevcut olan en yaygın sekiz bilinç aşamasını keşfedeceğiz. Sizin ve eşinizin hangi aşamada olduğunuzu ve ilişkinizi nasıl etkilediğini belirlemenize olanak tanıyan eşleştirilmiş bir alıştırma yapın. Bu keşif, bir grup tartışması ve soru / cevapları takip edecektir. İlgilenen katılımcılar daha sonra akşam yemeği için bize katılabilirler. Katılım:50 TL Bir erkek arkadaşınızı getirdiğiniz takdirde ikiniz için de ücretsiz. Adres: İntegral İlişkiler Gayrettepe Zincirlidere Caddesi No:92 Kat:5 Daire:20

Evrimsel Aydınlanma

Zincirlidere Cd. No:92

TRY10.00

Bu haftanın grubunda, “Evrimsel Aydınlanma”yı inceleyeceğiz. “ŞİMDİ” veya “Şimdiki An” da yaşamak, ruhsal gelişimimizde ileri doğru atılmış büyük bir adımdır ve eonların nihai ruhsal kazanım olduğu düşünülmektedir. Fakat kızgın tarih de bize bilincin ve kültürlerin evrimi hakkında bilgi verir. İkili Olmayan Evrimsel Aydınlanma bize, bu evrimsel süreçten ayrı olmadığımızı, bunun yerine ayrılmaz bir parçası olduğumuzu öğretir.Bu buluşmada, otantik benliğimiz aracılığıyla gittikçe daha fazla karmaşıklığa yönelik devam eden evrimsel gelişimde daha fazla iyilik, gerçeklik, güzellik ve işlevsellik yaratmak için aydınlanmış, şu andaki şu anki farkındalığımızda nasıl hareket edebileceğimizi keşfedeceğiz. Ücret: 10 TL (bağış niteliğinde sembolik bir ücrettir) Adres: Zincirlidere Caddesi No:92 Kat:5 Daire:20 --- Martin Ucik Kimdir? Kişisel gelişim ve ruhsal uyanışa adanmış bir yaşamla Martin, 1988 yılında meditasyona başladı. 2000 yılında, Eckhart Tolle’nin “Şimdi'nin Gücü” öğretilerinin öğrencisi oldu ve daha sonra onun bir grup fasilitatörü olarak eğitildi. Sonraki beş yıl içinde, binlerce ruhsal uygulayıcı ile birlikte Santa Rosa, Kaliforniya'daki Ruhsal Yaşam Merkezi'nde haftalık düzenlenen “Şimdi'nin Gücü” gruplarına rehberlik etti. 2006'da Martin, Ken Wilber’in İntegral felsefesiyle tanıştı ve sonra onun iyi arkadaşı oldu. İntegral Spiritüellik çalışmaları Martin'e spiritüel uygulamanın dört boyutu, spiritüel gerçekleşmenin beş durumu, sekiz bilinç aşaması ve bilinçdışı beş gölge şekli gibi konularla ilgilenme olanağı sağladı. 2010 yılında manevi öğretmen ve “Evrimsel Aydınlanma” ve “Enlighten Next Magazine” in kurucusu Andrew Cohen ile tanıştı. Ardından gelen dostlukları ve sohbetleri ve Daniel Siegel’in “Bizin Nörobiyolojisi” nin araştırması, Martin’i, şu an faydalanabileceğiniz beynin evrimsel ve ilişkisel bağlamda modern spiritüel pratiklerin ve farkındalığın sınırlarına götürdü. Martin aynı zamanda farklı dillere çevrilmiş ve dünya çapında bilinen "İntegral İlişkiler: Erkekler İçin Bir Klavuz” ve “Sex Purpose Love: Couples in Integral Relationships Creating a Better World” adlı kitapların yazarıdır. Martin, Los Angeles ve İstanbul'da yaşıyor ve uluslararası alanda dersler veriyor.

Free English Integral Movie Night "Good Will Hunting"

Zincirlidere Cd. No:92

This week we will watch Good Will Hunting (https://www.imdb.com/title/tt0119217/?ref_=nv_sr_2) from an integral perspective. Synopsis: Will Hunting, a janitor at M.I.T., has a gift for mathematics, but needs help from a psychologist to find direction in his life. Join us for an evening of Pizza, Movie, and Conversation at Martin’s place in Esentepe Mahallesi (near Gayrettepe Metro Station). We will watch this movie through an Integral lens of quadrants and levels of consciousness, while enjoying Pizza and Salad (Martin’s treat) followed by a discussion. For English speakers only… Space is limited and open to the first six people to arrive, so be on time. Address: Esentepe Mahallesi, Zincirlidere Cd. No 92, Kat 5, D20 · Şişli https://goo.gl/maps/uNdKNm6awvYfFqHx8

Şefkatli İletişim

Zincirlidere Cd. No:92

TRY50.00

İlişkilerimizde nasıl daha şefkatli bir iletişim kurabileceğinizi merak ediyorsanız, sizi bu pazar günkü etkinliğimize bekliyoruz: İlişkinizde deneyimlerinizi, duygularınızı, ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi etkili ve şefkatli bir şekilde nasıl ileteceğinizi öğrenin. Duygular ve varsayımlar arasındaki farkı anlayın. Evrensel insani duygusal ve fiziksel ihtiyaçlar ile partnerinize yansıttığınız sağlıksız ihtiyaçlar arasındaki ayrımı yapın. Partnerlerinizin duygu ve ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilmek için daha etkili empati kurun. Bu bilgi ve pratikler, bekar ya da çift hayatınızda, kendiniz ve başkaları için şefkat geliştirmenize yardımcı olup, yakın ilişkilerinizi ve sevginizi derinleştirmenizi sağlayacak. Etkinlikte sizi neler bekliyor? 17:00-18:00 Martin’in yönlendirdiği bir meditasyondan sonra, ‘koşulsuz sevgiyi' anlayıp, deneyimleyebileceğimiz bir çalışmamız olacak. Bu kısma geç kalan katılımcılarımız saat 18'de bize katılabilirler. Son olarak bu keşifleri bir grup tartışmasında paylaşıp, Martin’e sorularımızı yöneltebileceğiz. Katılım: Katılım: 50 TL (tek gelenler için) Bir erkek arkadaşını getirdiğiniz taktirde, etkinliğimiz ikiniz için de ücretsiz olacaktır. Integral Iliskiler Gayrettepe Esentepe Mahallesi Zincirlidere Caddesi No: 92/D, Kat:5, D:[masked] Sisli/Istanbul [masked] İlgilenen katılımcılar daha sonra akşam yemeği için de bize katılabilirler.

Past events (28)

Uyanmak ve Büyümek

Zincirlidere Cd. No:92

TRY10.00

Photos (62)