Next Meetup

W chmurach...
Cześć :) Z dużym wyprzedzeniem zapraszamy Was na meetup poświęcony chmurom. ========= Agenda: 1. O bezpieczeństwie w chmurze - co ono oznacza i jak o nie zadbać - opowie Michał Furmankiewicz z Chmurowiska. 2. Bankowy PrivateCloud zaprezentują Mikołaj Kujawa i Rafał Ślęzak z ING Banku Śląskiego. 3. Temat "Zapanuj nad przepływem swoich danych z Azure Data Factory" przedstawi Tomasz Krawczyk. Więcej szczegółów wkrótce. Zapraszam! ========= Tematy szerzej: Ad. 3 - Zapanuj nad przepływem swoich danych z Azure Data Factory. Aktualnie na platformie Azure jest dostępnych ponad 100 różnego rodzaju usług, w tym, co najmniej kilkanaście związanych z przechowywaniem i przetwarzaniem danych. Stworzenie kompletnego rozwiązania, często wymaga wykorzystania funkcjonalności oferowanej przez różne usługi, co powoduje wiele wyzwań związanych integracją całego rozwiązania. Problem ten może zostać rozwiązany poprzez wykorzystanie usługi Azure Data Factory, która służy do budowania przepływów ETL oraz ELT, również pomiędzy środowiskami lokalnymi a chmurą Azure, a wersja V2 umożliwia uruchamianie pakietów SSIS w chmurze. Na sesji podzielę się moimi doświadczeniami związanymi z budowaniem pipeline'ów na Azure Data Factory oraz przedstawię, w jaki sposób tworzyć przykładowe rozwiązania przetwarzania danych. ========= Bio: Michał Furmankiewicz - Michał od 4 lat jedyne co robi, to zabawy w chmurę. Na co dzień rozwija firmę Chmurowisko (http://chmurowisko.pl/), dba o architekturę rozwiązań i pokazuje klientom pełen świat możliwości. Lubi nowe technologie i stara się je wykorzystać w realnym biznesie. Chmurę postrzega jako narzędzie, które może pomóc w transformacji firmy. W wolnym czasie występuje na konferencjach, meetupach lub pisze na blogu http://architektwchmurze.pl . Kiedy czasu jest naprawdę dużo, zakłada słuchawki i pisze kod. Tylko dla siebie i dla zabawy. Tomasz Krawczyk - Projektant i programista z ponad 15-letnim doświadczeniem w tworzeniu rozwiązań opartych o stack technologiczny Microsoftu (.NET Platform, MSSQL Server, Biztalk Server, Azure). Pasjonat nowych technologii związanych z Cloud, Big Data i Data Science. Od kilku lat zajmuje się przetwarzaniem i analizą danych w Azure. Na co dzień hobbystycznie dzieli się swoimi doświadczeniami zawodowymi na różnego rodzaju eventach m.in. na 4Developers, SQLDay, Public Cloud User Group czy Kariera IT. Stały bywalec katowickich spotkań grupy Data Community.

ING Bank Śląski - Innovation Lab

Sokolska 34 Innovation Lab · Katowice

  Past Meetups (5)

  What we're about

  Tematyka: innowacyjne rozwiązania technologiczne w dużych przedsiębiorstwach, których podstawą są złożone, rozproszone systemy informatyczne.

  Rozwiązania, o których rozmawiamy są skalowalne, odporne na awarię, zdolne do przetwarzania dużych wolumenów danych przy zachowaniu elastyczności; a w firmie funkcjonuje różnorodności rozwiązań informatycznych.

  Members (345)

  Photos (27)